Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje K2 Holding: wyniki finansowe za 1Q’22, słaby cash flow

|
selectedselectedselected
Akcje K2 Holding: wyniki finansowe za 1Q’22, słaby cash flow | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Cash flow i gotówka

- Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej -4,2mln PLN (wobec +4,4mln PLN przed rokiem)

- Capex 0,8mln PLN, płatności leasingowe 1,0mln PLN

- W konsekwencji zadłużenie netto na koniec kwartału wyniosło 0,6mln PLN

 

Segment software

- Wzrosty przychodów powiązane głównie z rozwojem współpracy z klientami pozyskanymi przed końcem 2021

Reklama

- Na dynamikę przychodu pozytywnie wpłynęli klienci m.in. z sektora opieki zdrowotnej i branży finansowej

- Kilku nowych klientów pozyskanych w 1Q’22 w tym duża międzynarodowa firma leasingowa

 

Wpływ Oktawave na wyniki

- Wpływ grupy aktywów do zbycia na przychody po wyłączeniach 4,7mln PLN, EBIT -0,218, wynik netto -0,243mln PLN

K2 Holding: Wyniki za 1Q’22, słaby cash flow [neutralne] - 1K2 Holding: Wyniki za 1Q’22, słaby cash flow [neutralne] - 1

 

Komentarz:

Reklama

Wyniki zgodne z szacunkowymi wartościami zaprezentowanymi wcześniej w maju, przy czym zysk netto o kilkanaście procent powyżej naszych szacunków dzięki pozytywnemu saldu na wyniku finansowym oraz nieco mniejszej niż zakładaliśmy kontrybucji mniejszości. W tabeli prezentujemy wyniki operacyjne przy założeniu że Oktawave jest nadal konsolidowany (a nie prezentowany jako działalność zaniechana). Jedynym segmentem ze stratą operacyjną był Cloud, natomiast mocno wypadł marketing (płasko r/r mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej i straty w PerfectBot), ale sądzimy, że w kolejnych okresach ten segment może pokazać już gorsze wyniki.

Odwrotnej trajektorii oczekujemy w Software, gdzie po spadku EBIT skor. o jedną trzecią w 1Q22 z wysokiej bazy i przy przychodach operacyjnych rosnących o 24% r/r, liczymy na poprawę wyniku w pozostałych kwartałach tego roku. In minus odbieramy przepływy pieniężne, w szczególności zmianę stanu należności o 5,6mln PLN, co stanowi prawie 10% kapitalizacji spółki.

Z drugiej strony lepsze warunki dla klientów mogły być istotne w kontekście pozyskiwania kontraktów, a dłuższe terminy płatności mogły skutkować nieco lepszą marżowością. Przy obecnej strukturze kapitału K2H czasowe inwestycje w kapitał pracujący nie zmieniają naszego postrzegania spółki, a według wyjaśnień w sprawozdaniu wyższa wartość należności „to sytuacja przejściowa wynikająca z uregulowania znacznych kwot należności po dacie bilansowej”. Dominik Niszcz

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama