Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1]

|
selectedselectedselected
Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Obecnie firma rozwija sześć projektów dotyczących celów w onkologii, z których dwa są w fazie klinicznej (RVU120 i SEL24), a pozostałe to projekty na wczesnym etapie w fazie odkrywania. Firma prowadzi również dwa projekty współpracy odkrywczej z firmami Galapagos i Merck.

Obecnie spółka rozwija następujące projekty kliniczne:

  • RVU120. Potencjalnie wysoce selektywny, pierwszy w swojej klasie inhibitor CDK8/CKD19 z potencjałem w hematologicznych nowotworach złośliwych i guzach litych. Lek jest obecnie w fazie badań klinicznych I fazy w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i zespołach mielnodysplastycznych z szacowaną datą zakończenia badania w grudniu 2022 r. Lek znajduje się również w fazie badań klinicznych I/II fazy w leczeniu zaawansowanych guzów litych z szacowanym terminem zakończenia w listopadzie 2023 r.
  • SEL24. Potencjalnie pierwszy w swojej klasie podwójny inhibitor kinaz PIM/FLT3 z potencjałem w leczeniu ostrej białaczki szpikowej. Lek jest obecnie w fazie badań klinicznych fazy I/II w leczeniu ostrej białaczki szpikowej z przewidywanym terminem zakończenia we wrześniu 2022 roku.

Spółka rozwija również następujące projekty, które są obecnie w fazie odkrywania:

  • Agonista STING z potwierdzoną skutecznością przeciwnowotworową. Firma wybrała już kandydata przedklinicznego.
  • Inhibitory HPK1 z potwierdzona skutecznością przeciwnowotworową u myszy. Obecnie projekt znajduje się w fazie optymalizacji z kandydatem przedklinicznym w 2022 roku.
  • Dwa projekty dotyczące syntetycznej letalności: inhibitory WRN i inhibitory kooperacyjne PRMT5 MTA. Oba projekty są na początku fazy odkrywania.

Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 1Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 1

Reklama

 

SEL24 (MEN1703)

SEL24(MEN1703) to zróżnicowane, pierwsze w swojej klasie podwójne inhibitory kinaz PIM/FLT3 o potencjale w leczeniu AML. Obecnie lek znajduje się w fazie I/II, która ma zakończyć się we wrześniu 2022 r.

W 2017 r. Ryvu podpisał umowę partnerską z Menarini Group i od tego czasu Menarini jest w pełni odpowiedzialna za rozwój kliniczny i finansuje badania translacyjne w Ryvu. Na podstawie podpisanej umowy Ryvu może otrzymać 82,5 mln euro i jednocyfrowe tantiemy.

Rynek leków na ostrą białaczkę szpikową (FTL3 and IDH)

Według firmy, podwójne celowanie stwarza potencjał szerszej aktywności i trwalszej odpowiedzi niż selektywne inhibitory FLT3, takie jak Gilteritinib (Xospata) firmy Astella Pharma. SEL24 wykazał również skuteczność w R/R ostrej białaczce szpikowej, w szczególności w populacji pacjentów z mutacją IDH+

Naszym zdaniem taka charakterystyka SEL24 plasuje lek na rynku leczenia ostrej białaczki szpikowej z mutacją FTL3 (zarówno ITD, jak i TKD), czyli na rynku zajmowanym obecnie przez Xospatę. Ponieważ SEL24 wykazał skuteczność w leczeniu pacjentów z ostrą białaczką szpikową z mutacją IDH+, SEL24 może również zdobyć udział w rynku zajmowanym obecnie przez Tibsovo i Idhifa.

Reklama

Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 2Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 2

 

RVU120

RVU120 jest potencjalnie wysoce selektywnym, pierwszym w swojej klasie inhibitorem CDK8/CDK19 o potencjalnym działaniu w przypadku nowotworów hematologicznych i guzów litych. Według firmy, RVU120 ma potencjał w leczeniu nowotworów krwi i schorzeń takich jak: ostra białaczka szpikowa, zespoły mielnodysplastyczne. RVU120 ma również potencjał w leczeniu guzów litych, takich jak: HCC, jelita grubego, neuroendokrynny i mięśniakomięsak prążkowanokomórkowy.

  • W leczeniu AML/MDS lek znajduje się w fazie I i wykazywał akceptowalne charakterystyki bezpieczeństwa oraz oznaki skuteczności w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i zespołów mielnodysplastycznych. Termin zakończenia I fazy szacowany jest na grudzień 2022 r.
  • W leczeniu guzów litych lek jest w fazie I/II z przewidywanym terminem zakończenia w listopadzie 2023

Wczesne dane z fazy I wykazały wczesne oznaki skuteczności w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i zespołów mielnodysplastycznych u pacjentów otrzymujących dawkę 75 mg.

Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 3Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 3

 

Rynek leków na raka piersi

Ponieważ lek wykazał skuteczność wobec komórek raka piersi niezależnego od hormonów, zakładamy, że obok AML, lek będzie również rozwijany do zastosowania w leczeniu raka piersi. Poniżej przedstawiamy wybrane terapie na raka piersi.

Reklama

Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 4Zobacz informacje na temat wszystkich projektów prowadzonych obecnie przez spółkę Ryvu Therapeutics SA (RYVU) [RVU120, SEL24, Agonista STING, Inhibitory HPK1] - 4

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama