Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

„Nienaruszone czynniki wzrostu”. Czy warto zainteresować się akcjami spółki MLP Group? Sprawdź analizę ekonomistów PKO

|
selectedselectedselected
„Nienaruszone czynniki wzrostu”. Czy warto zainteresować się akcjami spółki MLP Group? Sprawdź analizę ekonomistów PKO | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W listopadzie MLP Group ogłosiła bardzo ambitną strategię, która zakłada ponad trzykrotny wzrost EBITDA i FFO w 2024 r. w porównaniu z 2021 r. Wybuch wojny w Ukrainie nie zmienił tych planów. Po rekordowym 2021 r., kiedy popyt na powierzchnie logistyczne w Polsce wzrósł o 43% r/r, oczekujemy utrzymania się sprzyjającego otoczenia biznesowego w 2022 r. W dłuższej perspektywie Polska powinna okazać się beneficjentem wzrostu e-commerce i relokacji działalności z Azji i Europy Wschodniej. Podwyższamy prognozy przychodów z najmu na lata 2023+ o ok. 8%. Z punktu widzenia wyceny, wyższe przychody kompensują negatywny wpływ wyższej stopy wolnej od ryzyka. Podtrzymujemy KUPUJ dla akcji MLP Group i podnosimy cenę docelową o 2% do 97 PLN za akcję.

 

„Nienaruszone czynniki wzrostu”. Czy warto zainteresować się akcjami spółki MLP Group? - 1„Nienaruszone czynniki wzrostu”. Czy warto zainteresować się akcjami spółki MLP Group? - 1

 

Ambitna strategia na lata 2021-2024

Cele strategiczne spółki zakładają organiczny wzrost EBITDA i FFO na poziomie ok. 50% CAGR'22-24. Spółka planuje sfinansować roczny CAPEX w wysokości ok. 150- 250 mln EUR z kredytów, długu korporacyjnego oraz emisji ok. 2,6 mln akcji, aby utrzymać LTV poniżej 50%. Naszym zdaniem, tak szybki wzrost będzie trudny do osiągnięcia ze względu na przedłużające się procedury administracyjne, które prowadzą do opóźnień w realizacji inwestycji. W naszych prognozach zakładamy FFO CAGR'22-24 na poziomie 27% oraz brak emisji nowych akcji.

Reklama

 

„Nienaruszone czynniki wzrostu”. Czy warto zainteresować się akcjami spółki MLP Group? - 2„Nienaruszone czynniki wzrostu”. Czy warto zainteresować się akcjami spółki MLP Group? - 2

 

Silny popyt na usługi logistyczne

W 2021 r. popyt brutto na powierzchnie logistyczne w Polsce wzrósł o 43% r/r do 6,9 mln mkw. Wskaźnik powierzchni niewynajętej powrócił do historycznie niskiego poziomu 5,0% (-2,5 p.p. r/r), pomimo rekordowo wysokiej aktywności budowlanej deweloperów. W MLP Group powierzchna w budowie wzrosła o 150% r/r do 212 tys. m2, z czego 71% zostało już wstępnie wynajęte.

 

Rynkowe stopy kapitalizacji odzwierciedlone w wycenach księgowych

W 2021 r. MLP Group dokonała aktualizacji wartości portfela w wysokości 540 mln PLN, co obniżyło LTV do 37%, a P/B do 0,87x. Szacujemy, że stopa kapitalizacji portfela spadła o ok. 1,3 p.p. r/r do 5,3% i znajduje się już tylko nieznacznie powyżej stóp kapitalizacji najlepszych obiektów logistycznych w Polsce na poziomie 5,00- 5,25%. Chociaż nie zakładamy kompresji stóp kapitalizacji w latach 2022+, to spodziewamy się dodatniej rewaluacji wynikającej ze wzrostu czynszów najmu i rozpoznania marży deweloperskiej przy średnim „yield on cost” 7,0%.

Reklama

 

Program Wsparcia - GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama