Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Captor Therapeutics: Wyniki dodatkowych badań in vivo

|
selectedselectedselected
Captor Therapeutics: Wyniki dodatkowych badań in vivo | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wyniki dodatkowych badań in vivo potwierdzają wysoką aktywność przeciwnowotworową związków rozwijanych w ramach projektu CT-01.

• Spółka uzyskała wyniki dodatkowych badań in vivo, które potwierdzają wysoką aktywność przeciwnowotworową dwóch związków wiodących rozwijanych w ramach projektu CT-01 w mysim modelu ludzkiego raka wątroby (tzw. ksenograft) - doustne podanie związków projektu CT-01 powoduje całkowity zanik (regresję) guza raka wątrobokomórkowego w mysim modelu Hep3B2.1-7

• Celem badania było ustalenie minimalnej efektywnej dawki dwóch kandydatów na lek. Wysoki poziom aktywności związków zaobserwowano we wszystkich podanych stężeniach dla związku A, gdzie minimalne stężenie wynosiło 10 mg/kg masy ciała oraz w stężeniach w zakresie 100, 50 i 25 mg/kg dla związku B. Wszystkie dawki wykazały całkowitą regresję guzów.

Komentarz: Przedstawione informacje obieramy pozytywnie. Zwracamy uwagę na: 1) osiągnięcie ważnych kamieni milowych rozwoju projektu: wyniki badań in vivo dot. projektu CT-01 stanowią znaczący kamień milowy w rozwoju projektu potwierdzają zakładany mechanizm degradacyjny w zależności od kompleksu ligazy CRBN, prowadząc do silnej i selektywnej apoptozy komórek w mysich modelach HCC. Szczególnie in plus odbieramy wyniki odnoszące się do efektu terapeutycznego związków- CTX wykazał możliwość zapewnienia regresji guzów nowotworowych po podaniu doustnym związku w niskich dawkach, co stanowi niespotykaną jak dotąd efektywność w obszarze dostępnych terapii HCC, a niski poziom dawek minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych; 2) impakt wycenowy: W naszej ostatniej aktualizacji wyceny akcji CTX (12’2021), projekt CT-01 wyceniony był na 29,4 PLN/akcję. Przedstawione informacje w naszej ocenie pozwalają na zwiększenie prawdopodobieństwa sukcesu ukończenia badań przedklinicznych z 59% do 69%, co umożliwia wzrost wyceny projektu do poziomu 32,6 PLN/akcję; 3) perspektywy dalszego rozwoju projektu: ze względu na znaczące postępy w projekcie CT-01 szacujemy, że Spółka może być gotowa do rozpoczęcia badań przygotowujących do wdrożenia do badań klinicznych na pacjentach (ang. IND enabling studies) w 2H22 z szacowanym timingiem wdrożenia projektu do I fazy badań klinicznych w 1H23. (Katarzyna Kosiorek).

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama