Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wyniki finansowe polskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Wieluniu rozczarowały…

|
selectedselectedselected
Wyniki finansowe polskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Wieluniu rozczarowały… | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wyniki I kw.’23 nie potwierdziły komunikowanej przez Zarząd trajektorii zysku EBITDA, który wg zapowiedzi po I kw. miał wyraźnie przekraczać założenia prognozy rocznej (212/4=53mln PLN).

Zobacz także: WIELTON, czyli jeden z największych producentów przyczep, naczep i zabudów samochodowych: wywrot(k)owy kwartał

 

 

Rynek oczekiwał istotnego obniżenia poziomu kosztów zarządu, co było sygnalizowane na konferencji po wynikach za 2022r, tymczasem wszystko wskazuje na to że ich kalkulacja oparta na analizie różnicy tej pozycji na bazie raportu za 2022r oraz po 9M2022 dawała zaburzony obraz IV kw.’22 (koszty zarządu na poziomie 20mln PLN), co przedstawia załączona poniżej analiza rachunku wyników w ujęciu narastającym oraz kwartalnym. Prawdopodobnie znaczna część tych kosztów w Q4’22 została wykazana w pozostałych kosztach operacyjnych (ok. 12mln PLN). Biorąc pod uwagę wzrost kosztów zarządu do 39,7mln PLN w Q1’23 trudno nam obecnie doszukiwać się na tym poziomie oszczędności związanych z projektami 49+ i 100+, ich efekty zobaczymy prawdopodobnie w drugiej połowie roku.

Rachunek wyników w ujęciu skonsolidowanym oraz jednostkowym, dane narastająco oraz kwartalne

Reklama

 

Wyniki finansowe polskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Wieluniu rozczarowały… - 1Wyniki finansowe polskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Wieluniu rozczarowały… - 1

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama