Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Warszawski parkiet wymazuje ostatnie zwyżki – WIG20 poleciał w dół, na czele z akcjami Pepco i akcjami PGE

|
selectedselectedselected
Warszawski parkiet wymazuje ostatnie zwyżki – WIG20 poleciał w dół, na czele z akcjami Pepco i akcjami PGE | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czwartkowe notowania na rynku warszawskim były kolejnym dniem korygowania zwyżek wyzwolonych reakcją rynku na wynik wyborów parlamentarnych w Polsce. WIG20 spadł o 2,06 procent z licznikiem obrotu pokazującym blisko 1,07 mld złotych. Indeks szerokiego rynku WIG stracił o 1,87 procent przy blisko 1,2 mld złotych obrotu. W indeksie blue chipów spektakularny spadek zanotowała spółka Pepco, która straciła 13,41 procent. Mocna przecena dotknęła też akcje PGE, które spadły o 6,13 procent.

 

 

Stale w grze były spółki bankowe i WIG-Banki oddał dziś 2,75 procent. W przeciwieństwie do sesji środowej, rynek nie wykazywał dziś wrażliwości na kondycję złotego i przecenił się mimo umocnienia PLN do USD o 0,3 procent. W istocie od poranka ważniejsze były nastroje korekcyjne. Otwarcie sesji przez WIG20 luką i szybkie wykreślenie czarnego korpusu uruchomiło techniczną podaż, która została zachęcona sygnałem, iż odbicie po wyborach w Polsce wchodzi w fazę korekty. W efekcie niemal całość pierwszej połowy sesji zdominowało szukanie sesyjnego dna, które zostało znalezione dopiero w rejonie 2050 pkt., a więc około 100 punktów od maksimum odbicia WIG20 w ramach reakcji rynku na wynik wyborów.

Reklama

 

Zobacz także: Kontynuacja spadków na giełdach, za to ropa i złoto odbija na północ

 

 

Z perspektywy technicznej próba wygaszenia cofnięcia w rejonie 2050 pkt. jawi się jako mało zachęcająca. Ważne wsparcia na wykresie WIG20 zalegają dopiero w rejonie 2009-2000-1990 pkt., gdzie luka z poniedziałkowego otwarcia spotyka się z połamanymi oporami. Sesja wskazuje też, iż rynek może w całości znieść powyborczy wzrost i po krótkim oderwaniu od otoczenia wrócić do korelacji z indeksami rynków bazowych, których kondycja - w średniej perspektywie - jawi się ciągle jako ważniejsza dla nastrojów w Warszawie.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adam Stańczak

Adam Stańczak

Przed rozpoczęciem współpracy z DM BOŚ szef analiz w jednym z biur maklerskich. Od kilku lat komentator Prosto z Rynku oraz twórca biuletynu Rynki walutowe i zagraniczne. Związany z rynkiem kapitałowym od lat 90-tych.


Reklama
Reklama