Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Czy warto już teraz kupić akcje?

|
selectedselectedselected
Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Czy warto już teraz kupić akcje? | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po dwóch ostatnich latach przeskalowania się popytu w branży rowerowej, bieżący rok jest trudniejszy. Globalnie potwierdza to guidance Shimano, które oczekuje w tym roku spadku przychodów w segmencie osprzętu rowerowego o ~25% r/r (LINK), chociaż wciąż przewyższają one wciąż istotnie 2019. Jednocześnie obecne bolączki rynku dobrze oddają KPIs Bike24 (LINK, LINK) – słabsza rotacja towarów wymuszająca głębsze wsparcie sprzedaży, będąca konsekwencją znaczącej erozji MBNS oraz wzrostu kosztów performance marketingu. Presja kosztowa po stronie wynagrodzeń i logistyki. Dolny przedział tegorocznego guidance zakłada płaską sprzedaż r/r i brak dodatniej EBITDA. Na tym tle nasze założenia dla DAD wyglądają bardzo solidnie - spółka nie zwalnia tempa, powiększając udziały rynkowe, chociaż wdrażanie strategii ciąży obecnie niższym liniom. Względem ostatniej rekomendacji podnosimy trajektorię wzrostu wyników DAD (+3 PLN do wyceny), obniżamy również RFR (+1 PLN do wyceny). Powyższe zmiany implikują łącznie wzrost TP do 19 PLN. Tym samym podtrzymujemy zalecenie inwestycyjne Kupuj.

 

 

Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Ile warte są akcje i jakie czynniki na nie wpływają? - 1Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Ile warte są akcje i jakie czynniki na nie wpływają? - 1

Reklama

 

Omnichannel zwiększy przewagi rynkowe, ale w najbliższych latach będzie ciążył wynikom. Otwarcie pierwszego wielkopowierzchniowego salonu z kompleksową ofertą dla cyklistów (m.in. bike fitting, profesjonalne doradztwo) wniosło na mapę stolicy nową jakość usług dla klientów. Projekt budowy nowego kanału sprzedaży i jego rozwój w kolejnych największych miastach w PL będzie ciążyć rentowności, szczególnie w tym roku. W kanale stacjonarnym oczekujemy w ‘23 18mln PLN przychodów, 2mln PLN straty EBIT oraz dodatkowych kosztów marketingu. Niemniej jednak DAD znacząco w ten sposób wzmocni pozycję rynkową oraz negocjacyjną z dostawcami, czego owoce będą wspierać trajektorię wzrostu przychodów i rentowności w średnim terminie.

 

Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Ile warte są akcje i jakie czynniki na nie wpływają? - 2Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Ile warte są akcje i jakie czynniki na nie wpływają? - 2

 

Reklama

Wyniki 2023. Po wyższych od oczekiwań przychodach w 1Q podtrzymujemy, że tegoroczna dynamika sprzedaży powinna sięgnąć 45%. Jednocześnie guidance CEO wspiera nasze założenie dotyczące MBNS (30%), która w obecnym otoczeniu rynkowym i wyższym udziale rowerów w mixie byłaby bardzo dobrym wynikiem w obecnym otoczeniu rynkowym, również na tle konkurencji. Ponadto prowadzone projekty rozwojowe, pozyskana z początkiem roku, nowa powierzchnia magazynowa oraz otwarcie sklepu stacjonarnego, któremu towarzyszył dodatkowy marketing, wpłyną na wzrost wskaźnika SG&A o 0,5p.p. r/r. W rezultacie tegoroczny EBIT będzie porównywalny r/r, a powrotu na ścieżkę wzrostu oczekujemy dopiero w przyszłym roku. Zakładamy ponadto dalszy rozwój oferty odzwierciedlony w ponad 20% wzroście zapasów r/r do ~100mln PLN na koniec roku. FCF pozostanie ujemny, ale mając na uwadze relatywnie długi cykl konwersji gotówki i skalę wzrostu biznesu generacja wolnej gotówki schodzi na dalszy plan.

 

Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Ile warte są akcje i jakie czynniki na nie wpływają? - 3Rekomendacja dla spółki giełdowej Dadelo. Ile warte są akcje i jakie czynniki na nie wpływają? - 3

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama