Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Prognozy wyników finansowych za 2Q22 - K2 HOLDING (raport analityczny)

|
selectedselectedselected
Prognozy wyników finansowych za 2Q22 - K2 HOLDING (raport analityczny) | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Raportowane wyniki będą pod wpływem transakcji sprzedaży Oktawave, natomiast skor. wyniki powinny odzwierciedlać poprawę w biznesie Software, przy jednoczesnym pogorszeniu wyniku w marketingu.

• W Fabrity liczymy na kontynuacje silnych wzrostów przychodów operacyjnych, które powinny utrzymać się na poziomie ponad 10mln PLN. Jednocześnie, po kilku słabszych kwartałach na linii wyniku operacyjnego zakładamy, że spółka wróci na poziom z okresu przełomu 2020 i 2021 roku.

• W Marketingu widoczna będzie presja na wynik związana z utratą przychodów na kontrakcie z Carrefourem, a wynik nadal będzie obciążać strata biznesu PerfectBot (spowolnienie w e-commerce oraz problemy klientów na rynkach zagranicznych mogą odbić się na dynamice wzrostu).

• Przez ostatni kwartał w grupie konsolidowany będzie biznes cloud Oktawave (w naszych szacunkach prezentujemy jeszcze oddzielnie wyniki operacyjne segmentu).

• Zysk na sprzedaży Oktawave wyniósł 11,5mln PLN, a wpływy gotówkowe (po uwzględnieniu podatku, który zostanie zapłacony) to 26,1mln PLN.

 

Reklama

Prognozy wyników finansowych za 2Q22 - K2 HOLDING (raport analityczny) - 1Prognozy wyników finansowych za 2Q22 - K2 HOLDING (raport analityczny) - 1

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama