Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Niemiecka giełda jest niedowartościowania? Chiny i EBC mieszają

|
selectedselectedselected

Decyzja EBC o obniżce stóp procentowych nie wpłynęła znacząco na indeks DAX, gdyż ruch ten był już oczekiwany i wyceniony przez rynek. Mimo iż DAX pozostaje w trendzie wzrostowym, obecne napięcia geopolityczne między Europą a Chinami oraz możliwe podwyższenia ceł na import samochodów stwarzają presję spadkową na niemieckim rynku. Czy niemiecki indeks ma jednak potencjał do dalszych wzrostów?

Notowania indeksu DAX pod wpływem napięć z Chinami. Decyzja EBC odbiła piętno na niemieckiej giełdzie?
depositphotos
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Wpływ decyzji EBC na indeks DAX
  • Jakie perspektywy ma niemiecka giełda?

 

 

Indeks DAX kontra decyzja EBC

Pierwsza obniżka stóp EBC od 2019 r. nie stanowi dla DAXa całkowicie odmiennego środowiska niż to, co dotąd obserwowaliśmy na rynku, gdyż decyzja banku była zgodna z oczekiwaniami i już w pewnym sensie wyceniona. Tym samym zamiast paliwa do wzrostów odczytujemy ją bardziej jako zniwelowanie potencjalnie negatywnego zaskoczenia, jakim mogłoby być podtrzymanie stóp na tym samym poziomie. Przy obecnym sentymencie DAX dalej pozostaje w trendzie wzrostowym, natomiast końcówka maja i początek czerwca raczej prezentuje nastroje korekcyjne.

 

Zobacz także: Giełda jak po krachu z 1929 roku. Alarmujące dane

Reklama

 

Niemiecka giełda pod presją. Czy jest szansa na wzrosty?

Rynek niemiecki dalej pozostaje pod presją związaną z napięciami geopolitycznymi na linii Europa-Chiny w związku z potencjalnymi podwyższeniami ceł na import samochodów, co może w szczególności negatywnie odbić się na producentach z Niemiec, których dużą część przychodów stanowi eksport do Państwa Środka. Wobec takich nastrojów DAX może wciąż pozostawać w tym miesiącu pod spadkową presją, jednak zaznaczamy, że z perspektywy fundamentalnej indeks dalej prezentuje oznaki niedowartościowania, co pozostawia w szerszym horyzoncie miejsce pod dalsze wzrosty.

 

Czytaj również: Tąpnięcie na GPW. Czemu wycena spółki spadła o 40%?

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama