Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

NASDAQ rozpoczyna notowania indeksu dla zdecentralizowanych projektów Ethereum

|
selectedselectedselected
NASDAQ rozpoczyna notowania indeksu dla zdecentralizowanych projektów Ethereum | FXMAG
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Nowojorska giełda NASDAQ w poniedziałek 9 września rozpoczęła notowania indeksu Defix, skupiającego blockchainowe projekty działające w sferze zdecentralizowanych finansów. Wśród nich znajdują się m.in. MakerDAO, czy platformy predykcyjne Augur (REP) i Gnosis (GNO).

 

Indeks Defix (ang. Decentralized Finance Index) został stworzony przez brytyjskiego brokera Exante i jego zadaniem jest zapewnienie ekspozycji na projekty rozwijające rozwiązania oparte na zdecentralizowanych usługach finansowych, budowane oparciu o smart kontrakty Ethereum (ETH). W jego skład wchodzi sześć blockchainowych projektów, z których największą wagę ma MakerDAO (25%), następnie Augur (20%), 0x (20%) i Amoveo (20%) oraz Gnosis i Numerai (oba po 7%). Indeks Defix będzie notowany na nowojorskim parkiecie pod symbolem NASDAQ:DEFX.

Londyśnki broker Exante jest również twórcą jednego z pierwszych bitcoinowych funduszy hedgingowych, który został uruchomiony w 2012 r. Oprócz tego, firma planuje uruchomienie funduszu inwestycyjnego bazującego na notowaniach indeksu Defix.

Reklama

 

Obecnie na NASDAQ notowane są kryptowalutowe indeksy na bitcoina, Ethereum oraz XRP. Debiut na nowojorskim parkiecie jest również w planach dwóch chińskich producentów sprzętu do kopania kryptowalut - Canaan Creative oraz rynkowego lidera, jakim jest firma Bitmain.

URL Artykułu

URL Artykułu

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama