Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

MFO S.A: wstępne wyniki finansowe spółki za I kw. 2023r. - efekt FIFO w dalszym ciągu obciąża wyniki

|
selectedselectedselected
MFO S.A: wstępne wyniki finansowe spółki za I kw. 2023r. - efekt FIFO w dalszym ciągu obciąża wyniki | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Komentarz: Zgodnie z naszymi oczekiwaniami negatywny efekt FIFO był mniejszy niż w poprzednich kwartałach, co pozwoliło spółce ponownie osiągnąć dodatni wynik netto. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to trzeci kwartał z rzędu w którym wyniki spółki są niższe względem naszych oczekiwań.

 

 

Uwagę zwraca także bardzo niski poziom przychodów biorąc pod uwagę ceny stali obserwowane w Q1’23, co sugeruje utrzymujące się problemy z wolumenem sprzedaży. Od pewnego czasu obserwujemy stabilizację cen stali HDGC, co w naszej ocenie przełoży się na dalszą poprawę wyników w Q2’23, aczkolwiek dojście do zakładanych przez nas 14-15mln PLN kwartalnego zysku EBITDA nastąpi prawdopodobnie później (najwcześniej w H2’23) niż zakładaliśmy (Q2’23). Odchylenie trajektorii wyników od naszych założeń modelowych traktujemy jako przejściowe. Zwracamy uwagę na bardzo mocny bilans na koniec ’22 (10mln PLN gotówki netto), w związku z czym podtrzymujemy oczekiwaną przez nas dywidendę w wysokości 1,5 PLN/akcje. (Łukasz Rudnik).

Reklama

 

MFO S.A: wstępne wyniki finansowe spółki za I kw. 2023r. - efekt FIFO w dalszym ciągu obciąża wyniki - 1MFO S.A: wstępne wyniki finansowe spółki za I kw. 2023r. - efekt FIFO w dalszym ciągu obciąża wyniki - 1

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama