Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Komentarz po sesji: mocne zwyżki najważniejszych indeksów na warszawskim parkiecie

|
selectedselectedselected
Komentarz po sesji: mocne zwyżki najważniejszych indeksów na warszawskim parkiecie | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 1,91 procent przy zwyżce indeksu szerokiego rynku WIG o 1,67 procent. Rynek był czytelnie silniejszy od otoczenia, gdzie w trakcie zamykania sesji w Warszawie niemiecki DAX rósł o ledwie 0,4 procent, a amerykański S&P500 zyskiwał 0,7 procent. Procentowe zmiany indeksów w Warszawie korespondowały z oddechem rynku.

 

 

W WIG20 wzrosty zanotowało 16 spółek przy ledwie 3 przecenionych i 1 bez zmian. Na całym parkiecie zdrożało 51 procent spółek przy 33 procent przecenionych i 16 procent bez zmian cen. Relatywnie lepsza postawa GPW na tle innych rynków mogła być związana ze spekulacjami, iż rząd polski będzie dążył do kompromisu z Unią Europejską, który odblokuje środki z zamrożonych funduszy. Jak zwykle w przypadku takich spekulacji dopiero kolejne sesje pokażą, czy rynek zbuduje na tym elemencie coś więcej niż jeden dzień zwyżek. Ostrzeżeniem, iż impuls z tego kierunku nie jest szczególnie mocny jest zachowanie złotego, który raczej odpowiadał dziś na relację z euro z dolarem niż spekulacje o możliwym odblokowaniu funduszy europejskich dla Polski.

Reklama

 

 

Technicznie patrząc sesja jawi się jako rozdanie, które przerwało na wykresie WIG20 korektę graną na pierwszej sesji tygodnia, ale trudno mówić o sygnale zanegowania przełamania przez wykres indeksu linii najszybszego trendu wzrostowego. W efekcie w mocy pozostało ostrzeżenie, iż rynek jest w korekcyjnym układzie po 32-procentowej fali wzrostowej. Szersza perspektywa pozostała jednak bez zmian. Popyt ma po swojej stronie sukcesy w postaci przełamania linii trendu spadkowego, która była również linią bessy i odejście od dna bessy w rejonie 1337 pkt. na więcej niż 20 procent, co spełnia definicję położenia rynku w technicznej hossie.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adam Stańczak

Adam Stańczak

Przed rozpoczęciem współpracy z DM BOŚ szef analiz w jednym z biur maklerskich. Od kilku lat komentator Prosto z Rynku oraz twórca biuletynu Rynki walutowe i zagraniczne. Związany z rynkiem kapitałowym od lat 90-tych.


Reklama
Reklama