Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

K2 Holding: wyniki finansowe spółki za 1-3Q’22 (komentarz)

|
selectedselectedselected
K2 Holding: wyniki finansowe spółki za 1-3Q’22 (komentarz) | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Komentarz: W wynikach było dużo przekształceń z uwagi na przeniesienie wyniku Oktawave w pierwszym półroczu oraz wyniku PerfectBot poniżej zysku operacyjnego do działalności zaniechanej. Ostatecznie trzeci kwartał bez konsolidowanego PerfectBota i Oktawave był gorszy r/r (kolumny z gwiazdkami (*) w tabeli powyżej, nie przekształcamy poszczególnych kwartałów z pierwszego półrocza z uwagi na brak pełnych danych, dlatego wyniki nie sumują się do wartości po 9 miesiącach).

Przychody były wyższe o 12% r/r, natomiast EBIT spadł o 61% r/r. Spadek wyniku operacyjnego wyniósł 22% r/r w software, natomiast pozostałe biznesy, w tym marketing, odnotowały 0,3mln PLN starty operacyjnej, wobec 0,6mln PLN zysku rok wcześniej, według przekształconych danych. Wynik netto był w 3Q wyższy od zysku operacyjnego z uwagi na pozostałość z transakcji Oktawave – oprócz wyniku na zbyciu akcji Oktawave 21,3 mln PLN w pierwszym półroczu spółka zaksięgowała jeszcze 0,5mln PLN w trzecim kwartale. Wyniki za 3Q są słabe, co było sygnalizowane na ostatniej konferencji przez zarząd. Nieco niepokoi spadek zysku w software, szczególnie w kontekście świetnych wyników konkurentów z GPW, jak Spyrosoft czy Aillerona (Software Mind), ale ostatni kwartał roku powinien być lepszy. Co istotne, przychody operacyjne w software były wyższe o solidne 34% r/r, zgodnie z komunikatem dotyczącym szacunkowych wyników. Gotówka netto na koniec 3Q22 wyniosła 19mln PLN, to jest 8,2 PLN na akcję, już po wypłacie pierwszej transzy dywidendy 6,4 PLN, ale przed drugą 2,0 PLN (obecnie kurs akcji uwzględnia już odcięcie także tej drugiej płatności).

K2 Holding: wyniki finansowe spółki za 1-3Q’22 (komentarz) - 1K2 Holding: wyniki finansowe spółki za 1-3Q’22 (komentarz) - 1

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama