Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Sprawdź podsumowanie finansowe spółki

|
selectedselectedselected
Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Sprawdź podsumowanie finansowe spółki | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Grupa Agora jako koncern medialny świadczy przede wszystkim usługi. Z tego powodu zasady odpowiedzialności korporacyjnej nakierowane są w głównej mierze na aspekty ludzkie.

 

 

Sprawy pracownicze w 2022r.

  • Kobiety stanowiły osób zatrudnionych 56,3%, z czego na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla było to 41,4%.
  • W 2022r. na 2449 osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę przypadały 2334 osoby na umowach cywilno-prawnych.
  • Spośród pracowników 51,2% było zatrudnionych na umowach na czas nieokreślony. W samej spółce Agora S.A. odsetek ten wyniósł 66,1%
  • Na dzień 15.06.2023r. w pięcioosobowym zarządzie Agora S.A. zasiadała jedna kobieta.
  • W 2022r. Średnie wynagrodzenie ogółu kobiet zatrudnionych w Grupie Agora stanowiło 86,6% średniego wynagrodzenia mężczyzn, natomiast relacja ta wśród wyższej kadry zarządzającej wynosiła 91,5%.

 

Relacje z otoczeniem

Reklama

Do głównych zasad deklarowanych przez Agorę należą:

  • rozwijanie współpracy z podmiotami, które przestrzegają prawa oraz zachowują należytą staranność w przestrzeganiu standardów branżowych oraz praw człowieka,
  • rozwijanie i prowadzenie działalności w oparciu o standardy odpowiedzialnego biznesu,
  • skuteczne przeciwdziałanie dyskryminacji i prowadzenie polityki równego traktowania we wszystkich aspektach zatrudnienia, bez względu na: płeć, wiek, niepełnosprawność, stan zdrowia, rasę, narodowość, pochodzenie etniczne, religię, wyznanie, bezwyznaniowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, status rodzinny, styl życia, formę, zakres i podstawę zatrudnienia, inny typ współpracy oraz inne przesłanki narażone na zachowania dyskryminacyjne.

 

Agora angażuje się w działania na rzecz m.in. edukacji, kultury, sztuki, dziennikarstwa i mediów, a także równości kobiet i mężczyzn. Duża część z tych działań realizowana jest przez fundacje powołane przez Zarząd Agory S.A. i przez inne spółki Grupy Agora. Kluczowe z nich to:

  • Fundacja Agory powstała w październiku 2004 r. Od 2005 r. ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). W ostatnich latach Fundacja Agory koncentruje się na współorganizowaniu i finansowaniu akcji społecznych prowadzonych wspólnie z „Gazetą Wyborczą” oraz zajmuje się działalnością charytatywną. Fundacja Agory współfinansuje również m.in. Nagrodę Literacką NIKE od początku jej powstania.
  • Fundacja Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” została powołana do życia przez AMS S.A. w 2013 r. i jest kontynuacją projektu „AMS dla Integracji”.
  • Fundacja Gazety Wyborczej została powołana przez Agorę w 2018 r. Wzorem New York Times Company i The Guardian Media Group wydawca „Gazety Wyborczej” stworzył organizację non-profit, aby rozwijać wartościowe projekty medialne i realizować istotne cele społeczne.

 

Wpływ na środowisko

Grupa Agora ma swoje siedziby w kilku lokalizacjach. Główna mieści się w budynku będącym własnością Agory w Warszawie. Siedziba główna Heliosa już pomieści się w Łodzi. Oddziały Agory oraz spółek zależnych znajdują się w kolejnych lokalizacjach. Głównymi założeniami zarządzania wpływem środowiskowym w Grupie Agora w zakresie administracji budynkami są:

  • ograniczenie zużycia energii elektrycznej,
  • ograniczenie poboru wody,
  • ograniczenie zużycia ścieków.

W wielu przypadkach lokale są wynajmowane we współdzielonych budynkach, zarządzanych przez zewnętrznych administratorów, którzy odpowiadają za kwestie środowiskowe, co utrudnia monitorowanie wskaźników dotyczących m.in. poboru wody i zużycia ścieków oraz kubatury odpadów.

Reklama

 

Spółki Grupy Agora w odniesieniu do 100% wytwarzanych przez siebie odpadów zawarły umowy zobowiązujące odbiorców do poddania tych odpadów odzyskowi lub unieszkodliwieniu. We wszystkich spółkach i drukarni odpady komunalne są segregowane i podlegają selektywnej zbiórce, zgodnie z lokalnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. W związku z tym waga tych odpadów nie jest monitorowana. Odpady niebezpieczne i inne niż niebezpieczne przekazywane są odpowiednim podmiotom zewnętrznym zajmującym się utylizacją.

Emisje gazów cieplarnianych określonych we wskaźniku scope 1 w 2022r. w Grupie Agora wyniosły 1859,2 ton ekwiwalentu CO2 i odnotowano wzrost tego wskaźnika o 33% r/r. Głównym czynnikiem wzrostu było zwiększenie emisji związanej z wykorzystaniem klimatyzacji i chłodzenia. Łączne emisje gazów cieplarnianych, liczonych jako wskaźniki scope 1, 2 i 3 wyniosły w 2022r. 35.162 ton ekwiwalentu CO2. Największym źródłem ilościowym tej emisji jest energia elektryczna, której ślad węglowy dla Grupy Agora wyniósł 29.511 ton ekwiwalentu CO2.

Zobacz także: Prognozy dla akcji – co się będzie działo na giełdach w najbliższym czasie? Zapytaliśmy wybitnych analityków

 

 

Wyniki finansowe

Przedstawiamy wyniki finansowe, pozycje bilansu i rachunku przepływów pieniężnych oraz wskaźniki Grupy Agora za lata 2018-2022. Przedstawiamy także nasze prognozy do 2026 roku.

Reklama

 

Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Podsumowanie finansowe na podstawie najważniejszych danych i wskaźników  - 1Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Podsumowanie finansowe na podstawie najważniejszych danych i wskaźników  - 1

Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Podsumowanie finansowe na podstawie najważniejszych danych i wskaźników  - 2Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Podsumowanie finansowe na podstawie najważniejszych danych i wskaźników  - 2

Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Podsumowanie finansowe na podstawie najważniejszych danych i wskaźników  - 3Jakimi zasadami odpowiedzialnego inwestowania kieruje się spółka Agora? Podsumowanie finansowe na podstawie najważniejszych danych i wskaźników  - 3

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama