Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Jaką nową strategię rozwoju podejmie spółka Sygnity? – raport na zlecenie GPW

|
selectedselectedselected
Jaką nową strategię rozwoju podejmie spółka Sygnity? – raport na zlecenie GPW  | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Sygnity przedstawiło nową strategię rozwoju. Strategia jest oparta o trzy filary wzrostu: (1) poprawę obecnych fundamentów biznesowych, (2) wzrost organiczny oraz (3) przejęcia.

 

Strategia rozwoju Sygnity

Fix the core:

  • Indywidualne podejście do jednostek biznesowych
  • Rewizja polityki cenowej i niekorzsytnych zapisów kontaktowych
  • Poprawa efektywności: zakończenie nierentownych i nieracjonalnych inicjatyw

 

Wzrost organiczny:

  • Skupienie na dosprzedaży do obecnej bazy kientów (up-sell) oraz na nowych klientach do istniejących produktów (add-ons)
  • Selektywne podejście do przetargów publicznych
  • Inwestycje w nowe produkty i moduły kooperacji z (przyszłymi) klientami

 

M&A:

  • Dedykowany zespół i aktywne podejście - własny pipeline
  • Efektywna alokacja kapitału z nadwyżek środków pieniężnych
  • Podejście portfelowe - IRR jako miara opłacalności inwestycji

 

Reklama

Kierunki wyznaczone w nowej strategii są naszym zdaniem właściwe. Podoba nam się krytyczne podejście nowego Zarządu do obecnych kontaktów Sygnity. Niektóre z nich (jak ePodatki) zrodziły w minionych latach istotne problemy finansowe dla spółki.

- Do próby podwyższania cen także podchodzimy pozytywnie. Zakładamy jednak tylko niewielki wzrost cen ze względu na dużą konkurencyjność polskiego IT.

- W zakresie M&A, spółka zapowiada że chce realizować 3-5 przejęć rocznie. Podkreślamy ryzyko prowadzenia takiego rozwoju. Naszym zdaniem trudno będzie zrealizować w tak szybkim tempie tyle akwizycji, a wcielenie nowych jednostek do spółki niesie wiele niewiadomych. W trakcie 2022/23 Sygnity wejdzie w stan gotówki netto. Sądzimy, że spółka może pozwolić sobie na finansowanie dłużne do 2,0-2,5x EBITDA, co przy generacji 22-25 mln PLN we FCFE przekłada się na potencjał do przejęć na poziomie nawet do ok. 150 mln PLN. Zakładając wskaźniki transakcyjne na poziomie ok. 15- 18x, zysk netto mógłby wzrosnąć o ok. 8-10 mln PLN.

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama