Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Indeks S&P 500 z powrotem na linii bessy. Analizujemy amerykańskie blue chipy pod kątem technicznym

|
selectedselectedselected
Indeks S&P 500 z powrotem na linii bessy. Analizujemy amerykańskie blue chipy pod kątem technicznym | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś szczypta prostej analizy technicznej w odniesieniu do sytuacji na wykresie S&P 500. Naszą uwagę zwracają szczególnie wykresy oparte na danych tygodniowych i miesięcznych, pozbawione codziennego "szumu" informacyjnego.

Ubiegły tydzień przyniósł istotne wydarzenie - amerykański indeks po przejściowej zadyszce dotarł ponownie do "linii bessy", łączącej wszystkie lokalne górki począwszy od stycznia 2022. Do analogicznych linii oporu dotarły też wybrane wskaźniki techniczne, w szczególności popularny oscylator RSI.

Gdyby wszystkie te linie zostały pokonane w tym, lub następnych tygodniach, skłaniałoby to do głębszej refleksji na temat tego czy amerykański benchmark ciągle jeszcze jest w bessie. 

indeks sp 500 z powrotem na linii bessy analizujemy amerykanskie blue chipy pod katem technicznym grafika numer 1indeks sp 500 z powrotem na linii bessy analizujemy amerykanskie blue chipy pod katem technicznym grafika numer 1

Uwagę zwraca też sytuacja na wykresie opartym na danych miesięcznych, do którego można zaaplikować klasyczną analizę formacji technicznych. Podczas gdy bessa 2022 roku została poprzedzona budową książkowej formacji "głowy z ramionami" (RGR), to obecnie widać próbę ukształtowania odbicia lustrzanego tej formacji, czyli "odwróconej RGR". Wg książkowych schematów jest ona zapowiedzią zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy. Ale uwaga - o pełnym ukształtowaniu "oRGR" będzie można mówić po przebiciu tzw. linii szyi (na koniec danego miesiąca).

Reklama

indeks sp 500 z powrotem na linii bessy analizujemy amerykanskie blue chipy pod katem technicznym grafika numer 2indeks sp 500 z powrotem na linii bessy analizujemy amerykanskie blue chipy pod katem technicznym grafika numer 2

Reasumując, mimo wielu wątpliwości o charakterze fundamentalnym, na wykresach tygodniowym i miesięcznym najważniejszego indeksu giełdowego świata widać pozytywną ewolucję. Ale ciągle brakuje tu przysłowiowej kropki nad i, pozwalającej wyrokować o definitywnej zmianie trendu.

 

Tomasz Hońdo, CFA, Quercus TFI S.A.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Qnews null

Qnews

Edukacyjny Portal Dla Inwestorów Towarzysztwa Funduszy Inwestycyjnych Quercus. Materiał pochodzi ze strony Qnews.pl


Reklama
Reklama