Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Fabrity na tle konkurentów z GPW – mała spółka dogania gigantów?

|
selectedselectedselected
Fabrity na tle konkurentów z GPW – mała spółka dogania gigantów? | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dynamika wzrostu w Fabrity zbliżyła się do organicznego tempa wzrostu większych przedstawicieli sektora obecnych na GPW. Zbliżenie dynamiki Fabrity do oczekiwanych wzrostów w Spyrosoft czy Ailleronie powinno skutkować przypisywaniem przez inwestorów mniejszego dyskonta w wycenie Fabrity względem konkurentów.

 

Zobacz także: Programy wyborcze partii politycznych w zakresie gospodarki - ocenia dla FXMAG znany analityk

 

 

Zwracamy uwagę, że wzrost w Fabrity wyniósł 29% w 2022 roku i przyspieszył do 36% w 1Q’23. Z drugiej strony dynamika przychodów po oczyszczeniu o efekt przejęć w Spyrosoft i Software Mind wynosiła odpowiednio +72% i +49% w 2022 roku i spowolniła do +53% i +26% r/r w 1Q’23. Dla porównania największe spółki notowane na giełdach zagranicznych oczekują na ten rok spowolnienia z ponad 30% dynamiki sprzedaży w 2022 roku do niskich kilkunastu % w 2023. Jednocześnie Fabrity jest pod względem przychodów 6-7x mniejsze od dwóch wyżej wymienionych podmiotów i w związku z tym raportuje wyniki o istotnie większej zmienności. Także marża EBIT pozostaje relatywnie niska.

Reklama

Fabrity na tle konkurentów z GPW – mała spółka dogania gigantów? - 1Fabrity na tle konkurentów z GPW – mała spółka dogania gigantów? - 1

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama