Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dadelo wyniki za 2Q’22: wyniki neutralne, ale coraz więcej niepewności o rentowność w nadchodzących kwartałach [lekko negatywne]

|
selectedselectedselected
Dadelo wyniki za 2Q’22: wyniki neutralne, ale coraz więcej niepewności o rentowność w nadchodzących kwartałach [lekko negatywne] | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Zapasy na koniec 2Q’22 wyniosły 66mln PLN (+2% kw/kw) vs. 35mln PLN przed rokiem;
  • Należności handlowe na koniec 2Q’22 wyniosły 13mln PLN, w tym 3mln PLN przedpłat za towary.
  • OCF w 1H’22 -2 vs. -18mln PLN przed rokiem, dzięki niższemu wzrostowi zaangażowania kapitału obrotowego r/r;
  • Gotówka netto na koniec 2Q’22 wyniosła 25mln PLN (płasko kw/kw).

Dadelo wyniki za 2Q’22: wyniki neutralne, ale coraz więcej niepewności o rentowność w nadchodzących kwartałach [lekko negatywne] - 1Dadelo wyniki za 2Q’22: wyniki neutralne, ale coraz więcej niepewności o rentowność w nadchodzących kwartałach [lekko negatywne] - 1

Komentarz: Wyniki lekko przybiły nasze oczekiwania, ale pozostają znacznie gorsze niż przed rokiem. Spółka zaraportowała zarówno znaczący spadek MBNS jak i istotny wzrost wsk. SG&A, w konsekwencji osiągając o połowę niższą rentowność EBITDA r/r. Niemniej jednak obecny poziom rentowności bardziej oddaje marże w branży.

#Marketing i wynagrodzenia to główne obszary ciążące tegorocznej rentowności. Spółka nie prezentuje w raporcie głębszej analityki kosztów usług obcych, ale ich podwojenie r/r (w 1H’22 10 vs. 5,3mln PLN przed rokiem) utożsamiamy z szerszym wsparciem marketingowym (oprócz działań SEO/SEM w tym roku doszły koszty kampanii telewizyjnych i kinowych). W szybszym niż przychody tempie rosły również koszty wynagrodzeń (6 vs. 5,3% przychodów), na który oprócz wzrostu kosztów wynagrodzeń wpłynął również wyższy poziom zatrudnienia.

#Pozycja gotówkowa. Stabilna kw/kw., sezonowo 3Q powinien przynieść spadek kapitału obrotowego. Nie zakładamy jednak takiego scenariusza w DAD - spółka może jeszcze poszerzać asortyment, prowadzi również kilka projektów rozwojowych.

Reklama

#Pozostałe wątki. (1) Zarząd w Sprawozdaniu Zarządu wspomniał o planowanym przejściu do nowego magazynu o powierzchni 12tys. m2 na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego w 4Q’22. (2) Wspomniał on również o planowanym otwarciu stacjonarnego sklepu rowerowego w Warszawie w 1Q’23 (pierwotnie planowano je na 3Q’22). W obu przypadkach pytanie o wzrost kosztów stałych i jednorazowe koszty operacji przenosin w 4Q’22. (3) Wspominany w raporcie takich inwestycji jak; stworzenie montowni rowerów; utworzenie malarni rowerów; unowocześnienie już funkcjonującego punktu serwisowego; adaptacja przestrzeni na techniczny punkt testowania rowerów nie jest uwzględniony w naszym bazowym scenariuszu wyceny.

Podsumowując, wyniki są obecnie pod presją większego focusu na wzroście udziałów w rynku. Jednocześnie w kolejnych kwartałach presja na spadek MBNS może naszym zdaniem wzrosnąć, co odzwierciedlałoby słabsze makro, a baza kosztów SG&A wzrośnie. W rezultacie głębokość spadku rentowności biznesu w nadchodzących kwartałach w dużym stopniu będzie zależeć od dynamiki sprzedaży, zakładając że, spółka utrzyma relatywnie wyższy r/r budżet marketingowy. Biorąc jednak pod uwagę wchodzenie w sezonowo słabsze niż 2Q sprzedażowo kwartały widzimy downside risk w odniesieniu do poziomu rentowności. Szczególnie, że w perspektywie nadchodzących kwartałach w spółce wzrośnie baza kosztów stałych (przeniesienie do nowego magazynu, sklep stacjonarny). Ciążyć to będzie naszym zdaniem sentymentowi do spółki.

 

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama