Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się dzieje z europejskimi parkietami? Giełdy w letargu! I bez żadnych sygnałów

|
selectedselectedselected
Co się dzieje z europejskimi parkietami? Giełdy w letargu! I bez żadnych sygnałów | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Środowa sesja była kolejną, którą można było zacząć zapominać jeszcze zanim się skończyła. Większość rynków europejskich zakończyła ją na bardzo delikatnych minusach, które tylko w przypadku FTSE MiB sięgnęły 0,5%. FTSE100, DAX i IBEX traciły od 0,04% do 0,13%, CAC40 zamknął się równie marginalnym wzrostem.

WIG20 zyskał 0,5%, mWIG40 1,1%, chwilową niedyspozycję kontynuował natomiast sWIG80,

którego notowania spadły o 0,1%. Dzień należał do energetyki (WIG_Energia zyskał 4,6%), co sektor zawdzięcza projektowi wydzielenia aktywów węglowych, przedłożonemu przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Zgodnie z propozycją, operacja miałaby zostać zrealizowana w 2Q/3Q2022, a zatem relatywnie szybko. Dodatkowo, PGE zrewidowało prognozy na obecny rok w górę, spodziewając się wzrostu EBITDA w segmencie obrotu.

S&P500 wzrosło wczoraj o 0,2%, a NASDAQ o 0,6%. Przebieg sesji był dość typowy, do europejskiego zamknięcia dominowała podaż, potem rozpoczęło się lekkie odbicie. Drożejące kryptowaluty mogły lekko poprawiać sentyment w sektorze technologicznym, ale na pewno daleko mu do punktu, gdzie można byłoby stwierdzić, że wrócił do łask inwestorów. Dość symptomatyczne było wczoraj zachowanie NVIDII, która taniała pomimo rewizji w górę prognoz tegorocznego popytu.

U progu dnia nie widać sygnałów, by rynek akcji miał się obudzić z letargu

W trakcie mieszanej sesji w Azji notowania kontraktów futures na europejskie i amerykańskie indeksy znajdują się na lekkich minusach. W odróżnieniu od wczoraj, dzisiaj czekają nas publikacje istotnych danych, m.in. zamówień na dobra trwałe w USA i tygodniowych statystyk z rynku pracy, ale też drugi odczyt amerykańskiego PKB za 1Q2021. Spodziewana jest delikatna rewizja w górę (z 6,4% k/k saar do 6,5% k/k saar).

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama