Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: UST stabilne, w Europie rentowności w górę

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: UST stabilne, w Europie rentowności w górę | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W czwartek krzywa UST pozostała śr. bez zmian i poruszyła się tylko na krótkim końcu i długim końcu o odpowiednio -2 i +2 pb. Reszta tenorów pozostała praktycznie bez zmian. Wypadkowo krzywa zamknęła sesję na 2,63% (2Y), 2,91% (10Y) i 3,08% (30Y). Wzrosty rentowności UST na długim końcu łączymy z solidnym apetytem na ryzyko widocznym w trakcie sesji amerykańskiej.

Z kolei papiery w Europie były nadal wyprzedawane wobec szóstej rundy sankcji na Rosję (tym razem ograniczających import ropy docelowo o 90%). Rentowność podniosła się w każdym kraju członkowskim o śr. 7 pb. (najmocniej we Włoszech: +10 pb.). Krzywa niemiecka z kolei wypłaszczyła się. Na głównych punktach benchmarku zmiany wyniosły +7, +5 i +3 pb. do odpowiednio 0,62%, 1,24% i 1,48%. Wzrosty były obecne także na krzywej EUR FRA, a nachylenie krzywej EURIBOR jest najwyższe od 2012 roku, gdy EBC wtedy chwilowo podnosił stopy. Jednocześnie płynność w europejskim sektorze bankowym weszła na najwyższy poziom w historii (4,6 bln EUR).

Dziś wahania na bazowych rynkach długu będą wyznaczane przez dane z USA. Po wczorajszej publikacji raportu ADP lekkie negatywne zaskoczenie może być już po części wliczone w ceny. Stąd przy negatywnym zaskoczeniu potencjał do spadku dochodowości uważamy za ograniczony. Większa wrażliwość może być widoczna, jeżeli dane jednak po raz kolejny zaskoczą mocniejszym wynikiem.

UST stabilne, w Europie rentowności w górę  - 1UST stabilne, w Europie rentowności w górę  - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama