Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ATM Grupa: Prognoza wyników finansowych za 3Q22E

|
selectedselectedselected
ATM Grupa: Prognoza wyników finansowych za 3Q22E | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

ATM Grupa opublikuje wyniki za 3Q22E 29 listopada 2022.

Opinia: Oczekujemy, że 3Q22E będzie całkiem solidnym kwartałem dla ATM Grupy, czyli beż żadnych fajerwerków jak rozpoznanie głównej części zysku z projektu szwedzkiego w 2Q22. Wyłączając segment nieruchomości i księgowe traktowanie amortyzacji aktywów programowych szacujemy nieznaczny wzrost skoryg. standaryzowanej EBITDA o 6% w 3Q22E, co naszym zadaniem nie jest dobrą dynamiką, a wyłącznie tylko solidną. Dodatkowo oczekujemy pewnej poprawy k/k w segmencie produkcji TV w obszarze produkcji zwykłych treści na potrzeby nadawców TV, która naszym zdaniem była słabsza w 2Q22.

Przychody. Prognozujemy skonsolidowane przychody na poziomie PLN 79.4m, +20% r/r, jednak nie są one w pełni porównywalne r/r z uwagi na segment nieruchomości (zakładamy w 3Q22E sprzedaż 3 jednostek z 20 w projekcie, w porównaniu do 15 rozpoznanych w 2Q22). Wyłączając szwedzki projekt oraz resztę segmentu nieruchomości spodziewamy się solidnego, acz nie wyróżniającego się 11% wzrostu skorygowanych przychodów. Zakładamy 10% wyższe r/r przychody w segmencie produkcji TV (głównie z uwagi na poprawę w obszarze zwykłych treści po opóźnieniach w 2Q22; zakładamy tez większą kwotę r/r z seriali premium z uwagi na inflację kosztów; oraz zakładamy relatywnie płaskie r/r przychody z tantiem na poziomie PLN 6.2m) oraz 21% wyższe przychody w segmencie zarządzania aktywami.

Raportowana EBITDA (włączając amortyzację aktywów programowych do łącznej amortyzacji). Łącznie prognozujemy raportowaną EBITDA w 3Q22E na poziomie PLN 21.3m (-2% r/r), co uwzględnia zakładany przez nas wynik na szwedzki projekcie w wysokości PLN 0.9m (z PLN 1.0m szacowanego wyniku segmentu). Wyłączając segment nieruchomości spodziewamy się 4% spadku r/r raportowanej skonsolidowanej EBITDA, co jednak uwzględnia amortyzacji aktywów programowych. Wyłączając amortyzację aktywów programowych i segment nieruchomości szacujemy skoryg. standaryzowana EBITDA na PLN 19.7m, +6% r/r. W segmencie produkcji TV prognozujemy 13% spadek raportowanej EBITDA do PLN 11.2m (w tym PLN 6.2m z tantiem). Szacujemy, że amortyzacja aktywów programowych wyniosła PLN 0.6m w porównaniu do PLN 0.9m w 2Q22 i PLN 2.7m w 3Q21. Wyłączając amortyzację aktywów programowych szacujemy 4% wyższą r/r standaryzowaną EBITDA w segmencie produkcji TV na poziomie PLN 10.6m w porównaniu do PLN 10.2m w 3Q21.Dla segmentu zarządzania aktywami szacujemy 13% wzrost rap. EBITDA do PLN 9.9m. Nie zakładamy w 3Q22E odwrócenia odpisów z 4Q21 (PLN 6.3m).

Reklama

JVs. Zakładamy łączna kontrybucję z jednostek stowarzyszonych w 3Q22E na poziomie PLN 2.1m, w tym PLN 1.1m z Boombitu oraz PLN 0.7m z ATM Virtual, oraz mniej istotną kontrybucję z pozostałych spółek (Black Photon, Lumina).

Zysk netto. Łącznie prognozujemy zysk netto w 3Q22E na poziomie PLN 14.8m (+21% r/r).

ATM Grupa: Prognoza wyników za 3Q22E - 1ATM Grupa: Prognoza wyników za 3Q22E - 1

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama