Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0]

|
selectedselectedselected
Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0] | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Artifex Mundi to największe pozytywne zaskoczenie w sektorze gier w tym roku. Spółka pomimo trudnego rynku gier mobilnych notuje rekordowe przychody piąty miesiąc z rzędu czego odzwierciedleniem jest dynamiczny wzrost kursu akcji (+117% YTD). Uważamy, że potencjał wzrostu nadal nie jest wyczerpany, a kolejne miesiące powinny przynieść kontynuację pozytywnych trendów, co przy niskiej wycenie (na naszej prognozie 7x P/E 2023) powinno stwarzać okazję inwestycyjną.

Poprawa wyników to zasługa aplikacji mobilnej scalającej gry HOPA - Unsolved, która od listopada ‘22 wzrosła już przeszło trzykrotnie. Spółka widzi potencjał do kontynuacji wzrostu trzytorowo: (1) DŁUGOŚĆ, czyli rozbudowa contentu i wzrost liczby gier w aplikacji; (2) SZEROKOŚĆ, czyli nowe kanały płatnego pozyskiwania użytkowników oraz nowe platformy (Steam zapowiadany w 2Q23); (3) WYSOKOŚĆ, czyli poprawa najważniejszych KPI, a w tym nowe funkcjonalności, mechaniki, optymalizacja ekonomiki oraz zapowiedzi stworzenia nowej metagry (zakładamy ok. 3Q23). Co więcej, analizując benchmarki gier z gatunku Hidden Object dla Unsolved takie jak June’s Journey czy Seekers Notes, które generują odpowiednio 17x i 3x tyle przychodów wydaje się, że gra ma nadal dużą przestrzeń do wzrostu, co naszym zdaniem nie jest zdyskontowane.

Z drugiej strony sądzimy, że ryzykiem dla wyceny spółki jest profil FCF, który w największym stopniu obciążony jest kapitalizowaniem kosztów prac nad nową grą mobilną z gatunku RPG, która może mieć soft-launch w 2023 r. Na ten moment uważamy, że rynek słusznie nie dyskontuje potencjalnego wpływu tego tytułu na wyniki ze względu na nienajlepszy track- record ART w tym gatunku (odpisywana i przerabiana gra Bladebound) oraz trudne warunki rynkowe (słaby rynek gier mobilnych, duża konkurencja, niskie hit-ratio). Scenariusz, w którym gra RPG jest sukcesem i generuje dodatnie wyniki stanowi upside dla naszych prognoz, które na teraz oparte są w lwiej części o trajektorię Unsolved.

Zobacz także: Niemiecka spółka przedłuża zapisy w kontrowersyjnym wezwaniu na akcje TIM. Czyżby nie było chętnych?

 

Reklama

Prognozy. Prognozujemy, że przychody z segmentu F2P wzrosną o 168% r./r. w 2023, a w latach 2024 i 2025 wzrosną odpowiednio o 30% i 20%. Zakładamy dalszą erozję przychodów w segmencie gier HOPA oraz Premium. Zakładamy, że procentowy udział tantiem w stosunku do przychodów z segmentu HOPA i F2P będzie spadać (segment F2P notuje niższe koszty tantiem w stosunku do przychodów). Zakładamy, że koszty User Acquisition utrzymają się na poziomie 60% w relacji do przychodów F2P w całym okresie prognozy. Zakładamy, że dynamika nakładów na gry na poziomie aktywowanych kosztów gier wyniesie ok. 10% r./r. w kolejnych trzech latach 2023-25 (uwzględnione na CAPEX na DCF).

Wycena. Nasza cena docelowa akcji Artifex Mundi oparta jest w 100% na metodzie dochodowej. Bazując na wycenie DCF, która zwraca nam wartość 1 akcji na poziomie 19,2 PLN (+63% upside), podtrzymujemy zalecenie inwestycyjne KUPUJ. Wycena porównawcza na lata 2023-25 zwraca nam wartość 21,1 PLN na akcję.

Czynniki ryzyka. Opisane na stronie 9.

Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0] - 1Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0] - 1

Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0] - 2Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0] - 2

Reklama

 

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama