Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: Status quo w krajowej polityce pieniężnej

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: Status quo w krajowej polityce pieniężnej | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Na wczorajszym posiedzeniu RPP postanowiła pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, tzn. 6,75% w przypadku stopy referencyjnej. Decyzja była zgodna z rynkowymi oczekiwaniami.

W opublikowanym po posiedzeniu komunikacie w porównaniu do poprzedniego miesiąca znajdujemy aktualizację opisu danych makro od ostatniego posiedzenia, ale bez oceny trwających obecnie trendów. Symbolicznie więcej miejsca poświęcono dezinflacji cen w przemyśle niektórych gospodarek.

Biuletyn ekonomiczny: Status quo w krajowej polityce pieniężnej - 1Biuletyn ekonomiczny: Status quo w krajowej polityce pieniężnej - 1

Uzupełnienie do wczorajszego komunikatu poznamy na dzisiejszej konferencji prasowej prezesa Glapińskiego o 15:00. Spodziewamy się podobnej narracji jak w poprzednim miesiącu. Ostatnią konferencję prezesa komentowaliśmy tutaj.

Reklama

Biuletyn ekonomiczny: Status quo w krajowej polityce pieniężnej - 2Biuletyn ekonomiczny: Status quo w krajowej polityce pieniężnej - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama