Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wycena akcji spółki SimFabric (wycena porównawcza, wycena DCF) – sprawdź, ile 'powinny' kosztować akcje

|
selectedselectedselected
Wycena akcji spółki SimFabric (wycena porównawcza, wycena DCF) – sprawdź, ile 'powinny' kosztować akcje | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wyceny SimFabric dokonaliśmy w oparciu o dwie metody: DCF oraz metody porównawczej. Metodzie DCF przypisaliśmy 70% wagi, z kolei analizie porównawczej 30%. Model DCF sugeruje wartość 1 akcji na poziomie 4,5 PLN, natomiast wycena porównawcza dała wartość 1 akcji równą 2,8 PLN. Tak obliczona końcowa wycena sugeruje wartość spółki na poziomie 25,0 mln PLN, czyli 4,0 PLN/akcję.

 

WYCENA DCF

Wyceny akcji metodą DCF dokonaliśmy na podstawie 10-letniej prognozy free cash flow (FCF). Koszt kapitału własnego w naszym modelu opiera się na stopach zwrotu wolnych od ryzyka (na poziomie 6,0%). Premię za ryzyko ustaliliśmy na poziomie 6,5%. Przy wycenie zastosowaliśmy współczynnik Beta na poziomie 1,4x. Finalny koszt kapitału własnego uwzględnia dodatkową premię w wysokości 3,0% wymaganą przez nas w inwestycję w podmiot o niższej kapitalizacji i ograniczonej płynności jakim jest SimFabric.

 

Główne założenia modelu:

  • Biorąc pod uwagę dużą niepewnością (dalszy brak informacji ze strony dewelopera jak i wydawców, odpisy należności) odnośnie premier gier wydawniczych („ElectriX”, „Architect Life” oraz „Farm&Fix”) nie ujmujemy potencjalnych przychodów ze sprzedaży z tych tytułów w naszych predykcjach.
  • Modyfikujemy prognozy dotyczące produkowanych gier. Aktualnie w naszym modelu zakładamy, że w kolejnych latach spółka będzie produkowała i wydała ok. 3 gier portowanych rocznie, 2-3 o średnim potencjale monetyzacji co 3 lata i 3 o niskim potencjale co 3 lata. W związku ze znacznym spadkiem prognozowanych przychodów z gier, bardzo ważną odnogą w naszych predykcjach stają się usługi związane z wykonywaniem materiałów e-learingnowych oraz pozostałe usługi deweloperskie (ok. 70-80% wszystkich przychodów).
  • W związku z ryzykiem scenariusza, w którym spółce nie uda się uplasować emisji, bądź w inny sposób pozyskać finasowania, potencjalne skutki mogą się wiązać z brakiem pozyskania dofinansowania w wysokości 11,8 mln PLN na budowę CBR (Space Engine Lab), tym samym nie ujmujemy płatności z tego tytułu w naszych prognozach.
  • Gry mobilne – spółka pracuje nad grami mobilnymi m.in. „Thief Stories” „Train Mechanic Simulator Mobile” oraz „Farm Expert Mobile”. Podmiot zamierza wydawać gry w formie F2P oraz monetyzować je za pomocą inappów, reklam oraz dodatkowego kontentu. W związku z brakiem track recordu spółki w tym obszarze aktualnie nie uwzględniamy tego segmentu w wynikach SIM.
  • Ulga podatkowa IP BOX, nastawiona na wsparcie przedsiębiorstw zajmujących się software developmentem (w tym tworzeniu gier), pozwala na implikację do 5% stawki podatku dochodowego. Prognozujemy efektywną stopę podatkową uwzględniając IP BOX na poziomie 10% od 2023 roku. W okresie rezydualnym zakładamy stopę podatkową w wysokości 19%.
  • Na koniec 2022 r. spółka posiadała 7,3 mln PLN aktywów finansowych (1,3 mln PLN pożyczek, 2,4 mln PLN – wartość udziałów w Green Wave Factory, 3,6 mln PLN - wartość udziałów w Spark VC ASI).
  • W okresie rezydualnym ponoszony CAPEX będzie równy amortyzacji z 2032 roku.
  • FCF w okresie rezydualnym to średnia arytmetyczna składowych ostatnich 3 lat szczegółowej prognozy.
  • Wzrost FCFF w okresie rezydualnym zakładamy na poziomie 1,0%.
  • W wycenie uwzględniamy dług netto na koniec 2022 roku.
  • Do obliczeń przyjęliśmy 6,3 mln szt. akcji.
  • Wyceny dokonaliśmy na dzień 30.09.2023 roku.
Reklama

Metoda DCF dała wartość spółki SimFabric na poziomie 28,1 mln PLN, co w przeliczeniu na jedną akcję daje wartość 4,5 PLN.

Wycena spółki SimFabric. Podsumowanie w przeliczeniu na 1 akcję [GPWPA 3.0] - 1Wycena spółki SimFabric. Podsumowanie w przeliczeniu na 1 akcję [GPWPA 3.0] - 1Wycena spółki SimFabric. Podsumowanie w przeliczeniu na 1 akcję [GPWPA 3.0] - 2Wycena spółki SimFabric. Podsumowanie w przeliczeniu na 1 akcję [GPWPA 3.0] - 2

 

WYCENA PORÓWNAWCZA

Poniżej przedstawiamy wycenę porównawczą, która oparta jest, na krajowych deweloperach gier wideo. Analizę oparliśmy na dwóch wskaźnikach: P/E i EV/EBITDA (wskaźnikom przypisaliśmy równą wagę). W przypadku obu wskaźników przyjęliśmy taki sam udział kolejnych lat w wycenie (po 33%). Ostateczna wycena SimFabric metodą porównawczą sugeruje wartość 1 akcji na poziomie 2,8 PLN. M.in. w związku z inna skalą działalności i innym profilem vs porównywalne spółki, uwzględniamy ją w naszej wycenie, nadając jej wartość 30%.

Wycena spółki SimFabric. Podsumowanie w przeliczeniu na 1 akcję [GPWPA 3.0] - 3Wycena spółki SimFabric. Podsumowanie w przeliczeniu na 1 akcję [GPWPA 3.0] - 3

Reklama

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama