Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ultimate Games: Omówienie raportu finansowego za 1Q22

|
selectedselectedselected
Ultimate Games: Omówienie raportu finansowego za 1Q22 | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Opinia. Wyniki są zgodne ze wstępnymi danymi oraz lekko poniżej naszych oczekiwań

W pierwszym kwartale spółka wydała kilka nowych gier, w tym Ironsmith Medieval Simulator i Drill Deal na PC, a także Farm Manager 2022 na Xbox i Mr. Prepper na PS4. Zwracamy uwagę, iż gry na PC spotkały się raczej z mieszanym odbiorem (negatywne oceny gry Ironsmith), przez co wyniki segmentu PC były relatywnie niskie w tym kwartale. Spodziewamy się poprawy dynamiki wyników w 2Q22, ze względu na wydanie CMS Pocket Edition 2 w kwietniu, a także Farm Manager 2022 na PS4 oraz Bakery Simulator na PC w ciągu kwartału. Zwracamy również uwagę na poprawę marży EBIT w ostatnim kwartale, niemniej uważamy, że jej utrzymanie może wymagać korzystnej struktury sprzedaży jak i istotnej liczby nowych premier w kolejnych okresach.

Ultimate Games wypracowało w 1Q22 PLN 5.9m przychodów ze sprzedaży produktów (zgodnie z danymi wstępnymi, 8% poniżej naszej prognozy), PLN 2.5m EBITDA (3% poniżej naszej prognozy) oraz PLN 1.9m zysku netto (zgodnie z danymi szacunkowymi, 5% poniżej naszej prognozy).

Przychody. Przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły PLN 5.9m (spadek o 5% k/k, wzrost o 20% r/r) i zostały głównie wygenerowane przez segment konsolowy z przychodami PLN 4.8m, wzrost o 84% k/k, a także segment PC ze sprzedażą PLN 1.0m, spadek o 69% k/k oraz segment mobilny z przychodami PLN 0.1m, spadek o 47% k/k. W ciągu kwartału spółki sprzedała 30.1k kopii House Flippera na N. Switch (spadek o 15% k/k, wzrost o 47% r/r) oraz 25.6k kopii gry Ultimate Fishing Simulator na PC (wzrost o 44% r/r). Zmiana stanu produktów wyniosła PLN 0.6m (spadek o 26% k/k).

Koszty operacyjne. Koszty operacyjne wyniosły PLN 4.0m (spadek o 35% k/k), za sprawą kosztów usług obcych na poziomie PLN 3.6m (spadek o 34% k/k, prawdopodobnie ze względu na niższe koszty udziału deweloperów w zyskach ze względu na zmianę miksu sprzedażowego) oraz PLN 0.3m kosztów wynagrodzeń (spadek o 25% k/k). Spółka poprawiła marże operacyjną do 38%, wzrost z 9% w 4Q21 oraz vs. średnia marża 24% w 2021.

Reklama

EBITDA. EBITDA wyniosła PLN 2.5m (vs. PLN 0.6m w 4Q21, zgodnie z naszą prognozą).

Zysk netto. Zysk netto wyniósł PLN 1.9m, wzrost o 59% k/k oraz 5% poniżej naszej prognozy. Spółka zaraportowała niematerialny wynik finansowy netto oraz nieistotne zyski ze spółek stowarzyszonych. Podatek dochodowy wyniósł PLN 0.6m a efektywna stawka podatkowa 24% vs. 21% średnio w 2021.

Przepływy pieniężne. Przepływy operacyjne netto wyniosły PLN 1.3m (vs. PLN -0.2m w 4Q21), ze względu na negatywną zmianę kapitału obrotowego na poziomie PLN 1.3m. Przepływy inwestycyjne netto wyniosły PLN 0.1m ze względu na nabycie udziałów w spółkach zależnych. Przepływy finansowe netto były na niematerialnym poziomie.

Gotówka netto. Gotówka netto wyniosła PLN 18.6m, wzrost o 5% k/k oraz zgodnie z danymi wstępnymi.

Ultimate Games: Omówienie wyników za 1Q22 - 1Ultimate Games: Omówienie wyników za 1Q22 - 1

 

Reklama

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama