Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ukraińskie Obligacje Wojenne. Utrata kapitału i wsparcie Ukrainy. Jakie kroki podejmują inwestorzy?

|
selectedselectedselected
Ukraińskie Obligacje Wojenne. Utrata kapitału i wsparcie Ukrainy. Jakie kroki podejmują inwestorzy?
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

„Gdzie mogę kupić Ukraińskie Obligacje Wojenne”,  to pytanie pojawia się w sieci od kilku dni na wielu forach, platformach światowych oraz forach prowadzonych przez brokerów. Bardzo często kupujący mówią wprost, że wiedzą, że mogą nigdy nie odzyskać własnych pieniędzy, ale po prostu chcą wesprzeć Ukrainę.

ukrainskie obligacje wojenne utrata kapitalu i wsparcie ukrainy jakie kroki podejmuja inwestorzy grafika numer 1ukrainskie obligacje wojenne utrata kapitalu i wsparcie ukrainy jakie kroki podejmuja inwestorzy grafika numer 1

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy na początku marca poinformowano, że Minister Finansów Ukrainy uplasował z powodzeniem emisję krótkoterminowych obligacji wojennych z oprocentowaniem 11 procent pozyskując ok. 277 milionów dolarów. Inwestorzy na forach wprost mówią, że w tym wypadku to czy inwestycja jest ryzykowna, czy nie, nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Podobnie, jak to czy odzyskają swoje pieniądze.

Ponieważ w tej chwili nic nie wiadomo o takich planach, ludzie przekierowywani są na oficjalne strony ukraińskiego rządu, gdzie podawane są konta do bezpośrednich wpłat.

Bloomberg oraz inne media zaczynają pisać o zainteresowaniu inwestorów z platformy Reddit i porównują do ich wcześniejszego zaangażowania w akcje GameStop i doprowadzenia do silnej zwyżki. W mojej opinii to kolejny przykład na to, że powinniśmy pogrzebać hipotezę rynków efektywnych, z jej założeniem o racjonalności wyborów w poszukiwaniu najlepszej stopy zwrotu.

Choć oczywiście „klasyczne podejście” reprezentuje choćby JP Morgan sugerując wyszukiwanie okazji na rosyjskim rynku! Niestosowność tej propozycji w tej chwili – przy zaostrzaniu sankcji – co najmniej nie na miejscu.

 

 

 

Oryginalny artykuł znajdziesz pod tym linkiem. Chcesz więcej? Sprawdź najnowsze artykuły na blogi.bossa.pl.

Czytaj blogi bossa


Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Grzegorz Zalewski

Grzegorz Zalewski

Grzegorz Zalewski – Na rynku od 1993 r. Twórca portalu futures.pl Autor książki “Kontrakty terminowe w praktyce” i “Droga inwestora”. Prowadzi szkolenia dot. analizy technicznej, instrumentów pochodnych. Pisuje felietony od 1996 r. na różnych łamach pod ogólnym hasłem “wokół parkietu?”.


Reklama
Reklama