Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rozwiązanie umowy partnerskiej spółki Ryvu Therapeutics z Galapagos

|
selectedselectedselected
Rozwiązanie umowy partnerskiej spółki Ryvu Therapeutics z Galapagos | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

6 kwietnia firma ogłosiła, że Galapagos rozwiązało umowę partnerską dotyczącą związku opracowanego w chorobie zapalnej. W związku z rozwiązaniem Umowy, po upływie okresu wypowiedzenia udzielona Licencja wygaśnie, a Ryvu uzyska pełne prawa własności intelektualnej do wszystkich związków i związanego z nimi know-how przekazanego Galapagos na mocy Umowy i wytworzonego na podstawie Umowy przed wykonaniem przez Galapagos opcji kupna. Ryvu ma również prawo do wyłącznej płatnej licencji na prawa własności intelektualnej wygenerowane przez Galapagos po skorzystaniu z Opcji dalszego rozwoju programu. Po przeanalizowaniu pakietu danych otrzymanego od Galapagos kierownictwo Ryvu rozważy możliwości wykorzystania własności intelektualnej w projektach Ryvu lub jej ponownej komercjalizacji.

 

Opinia: LEKKO NEGATYWNA

W naszym ostatnim raporcie wyceniliśmy ten składnik na 27 mln zł, czyli 2% ostatniej zamkniętej kapitalizacji rynkowej. Zwracamy uwagę, że podczas konferencji Zarząd poinformował, że widzi duże ryzyko rozwiązania tej umowy. Biorąc wszystko pod uwagę, postrzegamy tę informację tylko lekko negatywnie.

Reklama

 

Rozwiązanie umowy partnerskiej spółki Ryvu Therapeutics z Galapagos - 1Rozwiązanie umowy partnerskiej spółki Ryvu Therapeutics z Galapagos - 1

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Reklama

 

 

 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama