Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rainbow Tours: stopniowy powrót do normalności, czyli aktualizacja prognoz dla spółki [raport analityczny na zlecenie GPW]

|
selectedselectedselected
Rainbow Tours: stopniowy powrót do normalności, czyli aktualizacja prognoz dla spółki [raport analityczny na zlecenie GPW] | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W niniejszym raporcie aktualizujemy nasze prognozy finansowe i wyznaczamy 12-miesięczną cenę docelową 23,7 PLN/akcję, z rekomendacją trzymaj. Opublikowane wyniki za 4Q21 sugerują odbudowę sprzedaży do poziomów przekraczających sprzedaż z 4Q19. Jednocześnie wskazujemy, że marża brutto na sprzedaży była wyraźnie niższa w 4 kwartale 2021, w porównaniu do 4Q19, co mogło wynikać z dalszych działań mających na celu przekonanie klientów do wyjazdów zagranicznych.

Wskazujemy, że dane sprzedażowe za pierwsze miesiące roku (styczeń, luty, marzec) sugerują widoczną poprawę sprzedaży w stosunku do roku 2019. W związku z postępującą odbudową popytu, która w naszej ocenie może być wspierana przez odłożony popyt z poprzednich lat oraz postępujące znoszenie restrykcji covidowych w Europie zdecydowaliśmy się na podniesienie naszej prognozy sprzedaży na kolejne lata. Jednocześnie wskazujemy, że rosnące ceny podstawowych dóbr takich jak produkty spożywcze, nośniki energii i wyższe oprocentowanie kredytów spowodowane wzrostem stóp procentowych mogą prowadzić do ograniczenia wydatków gospodarstw domowych na rozrywkę i rekreację, w tym wyjazdy wakacyjne. W związku z tym oczekujemy stopniowej poprawy wolumenu sprzedanych wycieczek.

Rainbow Tours: stopniowy powrót do normalności, czyli aktualizacja prognoz dla spółki [raport analityczny na zlecenie GPW] - 1Rainbow Tours: stopniowy powrót do normalności, czyli aktualizacja prognoz dla spółki [raport analityczny na zlecenie GPW] - 1

  • Dane za pierwsze 3 miesiące 2022 roku sugerują poprawę sprzedaży o 29% w stosunku do 2019 roku. Oczekujemy, że odbudowa popytu może być widoczna również w kolejnych miesiącach, spodziewamy się wzrostu przychodów o 44% rdr w 2022 roku.
  • Wysokie ceny paliwa lotniczego mogą negatywnie odbić się na marży. Naszym zdaniem poprawa wolumenów sprzedaży może następować stopniowo, co sugerują ostatnie dane dotyczące przedsprzedaży na sezon Lato 2022. Sądzimy, że dalsze działania mające na celu odbudowanie bazy klientów mogą prowadzić do presji na marże, których poziom może utrzymywać się poniżej tych z 2019 roku.
  • Wskazujemy, że spółka może pokazać znaczącą poprawę wyników w 1Q22, ze względu na niską bazę z 1Q21, w którym wyniki pozostawały pod wpływem pandemii COVID-19. Oczekujemy wyniku EBITDA na poziomie 5.6 mln PLN (wobec -9.6 mln PLN w 1Q21).

Rainbow Tours: stopniowy powrót do normalności, czyli aktualizacja prognoz dla spółki [raport analityczny na zlecenie GPW] - 2Rainbow Tours: stopniowy powrót do normalności, czyli aktualizacja prognoz dla spółki [raport analityczny na zlecenie GPW] - 2

Reklama

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama