Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW

|
selectedselectedselected
Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zakładamy, że podobnie jak to miło miejsce w 4Q’22, tak w 1Q’23 w związku ze spodziewanym brakiem zaliczek dotyczących tworzenia projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon), wyniki spółki znacząco spadły r/r. M.in. przez wzgląd na trwającą od listopada’22 blokadą konta spółki na platformie Steam oczekujemy, że znaczna większość przychodów została wygenerowana z usług związanych z tworzeniem materiałów e-learningowych oraz pozostałych usług deweloperskich, a całość tej pozycji w omawianym okresie wyniosła 0,9 mln PLN (-61,9% r/r).

Pragniemy zauważyć, że w 1Q’22 za 69% odpowiadały przychody z gier (1,7 mln PLN), a 31% e-learning oraz usługi deweloperskie (0,8 mln PLN). Biorąc pod uwagę prawdopodobne zakończenie prac nad projektami wydawniczymi zakładamy w naszej analizie spadek r/r ilości osób zatrudnionych w spółce, co powinno przełożyć się na redukcję usług obcych. W związku z powyższym szacujemy, że w omawianym okresie SimFabric wypracował 0,4 mln PLN EBITDA (-76,6% r/r) oraz 0,1 mln PLN zysku netto (-89,4%).

Emisja akcji - spółka planuje podwyższenie kapitału w granicach kapitału docelowego poprzez emisję do 3 mln akcji serii C w trybie subskrypcji prywatnej. Cena emisyjna akcji została ustalona na 6,5 PLN. Jej celem jest uruchomienie projektu budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego „Space Engine Lab”, na podstawie podpisanej przez spółkę w czerwcu 2021 r. z Ministerstwem Rozwoju umowy na dofinansowanie. Zawarcie przez spółkę umów o objęciu Akcji Serii C nastąpi w terminie do dnia 25 maja 2023 roku.

Zablokowanie konta spółki na platformie Steam – pod koniec listopada’22 SimFabric otrzymał informację z Valve Corp. - firmy prowadzącej sklep STEAM na podstawie, której konto spółki w sklepie Steam zostało zablokowane. Zdaniem spółki fabrykowanie recenzji jest nieprawdą. SIM jest w trakcie przywracania gier na Steam. Rozmawia z firmą Valve. Zdaniem przedstawicieli spółki jest to niestety proces długotrwały (link do całego wywiadu: https://tinyurl.com/ybc2m4hc ).

Reklama

Umowa z dystrybutorem chińskim - spółka jest w trakcie podpisywania umowy z dystrybutorem chińskim. Zdaniem spółki, będzie to jedna z największych umów w jej historii, bo będzie zwiększała przychody.

Wyrok Sądu – na początku lutego spółka otrzymała wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dot. nieważności uchwały z dnia 11 lutego 2019 w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji (625 tys. akcji serii B, emitowanych po cenie emisyjnej 0,96 PLN). W kwietniu’23 spółka złożyła apelację od nieprawomocnego wyroku wydanego w dniu 9 lutego 2023 r.

Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 1Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 1

Biorąc pod uwagę dużą niepewnością (dalszy brak informacji ze strony dewelopera jak i wydawców, odpisy należności) odnośnie premier gier wydawniczych („ElectriX”, „Architect Life” oraz „Farm&Fix”) nie ujmujemy potencjalnych przychodów ze sprzedaży z tych tytułów w naszych predykcjach. Dodatkowo modyfikujemy nasze prognozy dotyczące produkowanych gier. Aktualnie w naszym modelu zakładamy, że w kolejnych latach spółka będzie produkowała i wydała ok. 3 gier portowanych rocznie, 2-3 o średnim potencjale monetyzacji co 3 lata i 3 o niskim potencjale co 3 lata. W związku ze znacznym spadkiem prognozowanych przychodów z gier, bardzo ważną odnogą w naszych predykcjach stają się usługi związane z wykonywaniem materiałów e-learingnowych oraz pozostałe usługi deweloperskie (ok. 70-80% wszystkich przychodów). Ponadto w związku z ryzykiem scenariusza, w którym spółce nie uda się uplasować emisji, bądź w inny sposób pozyskać finasowania, co może skutkować brakiem pozyskania dofinansowania w wysokości 11,8 mln PLN na budowę CBR (Space Engine Lab), nie ujmujemy płatności z tego tytułu w naszych prognozach

Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 2Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 2

Reklama

Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 3Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 3Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 4Prognoza na 1Q’23 i kolejne okresy dla spółki SimFabric. Raport na zlecenie GPW - 4

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama