Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nvidia przebiła najśmielsze oczekiwania! Rynki azjatyckie również zachwycają

|
selectedselectedselected

Środowa sesja przyniosła na rynkach europejskich kontynuację oczekiwania na wieczorny zapis dyskusji ze stryczniowego posiedzenia FOMC i wyniki nVIDIi. Zachowanie poszczególnych rynków było dość zróżnicowane.

Nvidia przebiła najśmielsze oczekiwania! Rynki azjatyckie również zachwycają
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wyraźnie traciło FTSE100 (-0,73%), spadał także Stoxx 600 (-0,17%), ale pozostałe główne indeksy zamykały się na plusach, w przypadku IBEX (+0,69%) i FTSE MiB (+1,00%) dość wyraźnych. Po problemach w pierwszej części dnia do okolic 1,0820 powrócił kurs EURUSD, w czwartek rano kwotowany jest nawet wyżej, niemal przy poziomie 1,0840.

 

W Polsce tym razem widać było lekką realizację zysków, WIG20 spadł o 0,48%, mWIG40 o 0,32%, a sWIG80 o 0,52%. Droząły tylko 4 spółki głównego indeksu, dość wyraźne ujemne kontrybucje wnosiły Allegro (-2,13%) i LPP (-0,99%). mWIG40 ciążyły Tauron (-3,34%) i Benefit
(-1,71%).

 

S&P500 wzrosło w środę o 0,15%, ale NASDAQ spadł o 0,32% - w trakcie dnia bilans sesji wyglądał znacznie słabiej, popyt uaktywnił się w jej końcówce. Zapis dyskusji z posiedzenia Fed nie przyniósł przełomów – członkowie Komitetu nie widzą na razie potrzeby obniżania stóp procentowych, zaczynają natomiast rozważać zmniejszenie skali zacieśnienia ilościowego, ale niewiele wskazuje, by miało ono nastąpić już w marcu.

Reklama

Wyniki nVIDIi okazały się doskonałe i z pewnością oddalają scenariusz gwałtownej korekty na amerykańskim rynku akcji – spółka rosła w handlu posesyjnym o 9,07%, wymazując w całości spadki z ostatnich dwóch sesji. Spółka zwiększyła przychody w obszarze centrów danych pięciokrotnie (+409% r/r), z łatwością bijąc prognozy i prezentując mocniejszy od oczekiwań forward guidance na kolejny kwartał. Otwartym pozostaje pytanie, czy obecnie mimo wszystko nie zrealizuje się scenariusz „sprzedaży faktów”.

 

Zobacz także: Nowy rekord w wykonaniu WIG20! 2500 pkt. na radarze rynku

 

Dziś wydaje się jednak, że czeka nas doskonała sesja. Rynki azjatyckie rosną, Nikkei po zwyżce o 2,19% pobiło rekordy z 1989 r. Wyprzedzający wskaźnik cena/zysk dla indeksu (16,1) jest wciąż znacznie niższy niż dla S&P500 (20,6), ale coraz bardziej odstaje od indeksów europejskich (dla CAC40 mówimy o 13,2, dla DAX o 11,9, a dla FTSE 100 o 11,0). Na otwarciu w Polsce i Europie można zapewne spodziewać się wzrostów o 0,5-1,0%, kontrakty futures na NASDAQ sugerują półtoraprocentową zwyżkę indeksu. W trakcie dnia poznamy wstępne lutowe publikacje PMI z Europy i USA.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama