Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

KORPORACJA KGL S.A. – prognoza kwartalnych wyników finansowych oraz komentarz eksperta Millennium

|
selectedselectedselected
KORPORACJA KGL S.A. – prognoza kwartalnych wyników finansowych oraz komentarz eksperta Millennium | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Według szacunkowych przychodów podanych przez spółkę w styczniu, w 2021 r. KGL wygenerował 575.8 mln PLN przychodów (+51.5% r/r), z czego z segmentu produkcji pochodziło 324.0 mln PLN (+42.4% r/r), a dystrybucji 251.8 mln PLN (+65.2% r/r). Wynika z tego, że w IV kwartale KGL miał 149.0 mln PLN przychodów (+51.3% r/r), w tym przychody z segmentu produkcji wyniosły 93.0 mln PLN (+54% r/r), natomiast z segmentu dystrybucji 56.0 mln PLN (+47% r/r). Przychody były w IV kwartale zbliżone do naszych wcześniejszych założeń.

Podobnie jak w poprzednich kwartałach decydujący wpływ na wielkość sprzedaży w obydwu segmentach miały silne wzrosty cen surowców bazowych wykorzystywanych przy produkcji opakowań oraz będących przedmiotem dystrybucji. W IV kwartale ceny polipropylenu były wyższe o ok. 77% r/r a PET o ok. 90% r/r. Ceny tworzyw sztucznych po pewnej stabilizacji cen (niewielkich spadkach) w III kw. zaczęły ponownie rosnąć w końcówce roku ubiegłego. W przypadku polipropylenu ceny zbliżyły się ponownie do szczytów z maja, a ceny PET nawet je przekroczyły. Oznacza to, że najprawdopodobniej marże w segmencie produkcji nadal były pod presją, natomiast w segmencie dystrybucji spółka zyskiwała na wzroście cen zapasów. Efektywny wpływ dla całej spółki, podobnie jak w poprzednich kwartałach, pozostał niekorzystny.

Grupa KGL – prognoza kwartalnych wyników finansowych oraz komentarz eksperta Millennium - 1Grupa KGL – prognoza kwartalnych wyników finansowych oraz komentarz eksperta Millennium - 1

Oczekujemy, że marża segmentu produkcyjnego w IV kw. wyniosła 11.0%, czyli była niższa o 6.8 p.p. r/r oraz wyższa 0.9 p.p. kw/kw. Oczekujemy pewnego odbicia marży kw/kw z bardzo niskiego poziomu w związku z wcześniejszymi zapowiedziami spółki dotyczącymi podwyżek cen produktów oraz informacjami ze spółki, że w III kw. czynniki jednorazowe (wyjątkowo nasilona konkurencja) zaniżały marże. Szacujemy, że zysk brutto na sprzedaży w segmencie produkcyjnym wyniósł 10.2 mln PLN (+1.7 mln PLN kw/kw oraz -0.5 mln PLN r/r/). W segmencie dystrybucyjnym oczekujemy takich samych marż jak kwartał wcześniej (9.6%) oraz ich wzrostu r/r o 0.7 p.p. Zysk brutto na sprzedaży w tym segmencie, według naszych prognoz wyniósł 5.4 mln PLN (-0.9 mln PLN kw/kw, +2.0 mln PLN r/r). W sumie oczekujemy zysku brutto na sprzedaży w spółce na poziomie 15.6 mln PLN (+10.4% r/r). Zakładamy, że koszty SG&A wzrosły o 14% r/r do 15.7 mln PLN a linia pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych wyniosła zero. W związku z powyższym wg naszych szacunków strata EBIT w IV kw. wyniosła 0.1 mln PLN. Oczekujemy 1.4 mln PLN kosztów odsetkowych oraz brak różnic kursowych. W sumie strata netto według naszych prognoz wyniosła 1.2 mln PLN (vs 1.5 mln PLN zysku rok wcześniej). Równocześnie, biorąc pod uwagę poprzednie kwartały uważamy, że większe ryzyka są w kierunku słabszych niż lepszych wyników. Spółka poda wyniki za cały rok obrotowy 2021 w dniu 28 kwietnia.

 

Reklama

Raporty analityczne Korporacji KGL

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama