Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW

|
selectedselectedselected
K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kluczowe wydarzenie z perspektywy akcjonariuszy to oczekiwana sprzedaż biznesu chmurowego, która jak sądzimy powiedzie się i będzie uzgodniona w ciągu najbliższych tygodni. Ewentualna transakcja umożliwi uruchomienie skupu akcji własnych lub wsparcie rozwoju Fabrity (kapitał pracujący) oraz PerfectBota. Aktualizujemy nasze prognozy roczne jeszcze przy założeniu, że Oktawave pozostaje w grupie, natomiast wycenę i prognozy zaktualizujemy po opublikowaniu warunków transakcji w tym odnośnie ceny i terminu przejęcia.

 

K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 1K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 1

 

Prognozy kwartalne:

W biznesie software prognozujemy 1,2mln PLN skor. zysku operacyjnego w 1Q22, natomiast w pozostałych biznesach łącznie 0,3mln PLN zysku skorygowanego (raportowany EBIT zakładamy na poziomie grupy na 1,3mln PLN). W samym segmencie marketingu liczymy na 0,4mln PLN zysku, gdzie mimo negatywnej kontrybucji na przychody z tytułu zakończenia współpracy z Carrefourem zakładamy dobry wynik z uwagi na sezonowość biznesu (kampanie na początku roku u niektórych klientów, kolejne kwartały mogą być jednak gorsze). Jednocześnie nadal ujemny wynik i przepływy pieniężne generuje projekt PerfectBot (kwartalnie możliwe około 0,4mln PLN straty).

Reklama

 

K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 2K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 2

 

Oktawave

Wyniki Oktawave w ostatnich 4 kwartałach (4Q20-3Q21) wyniosły 3,1mln PLN na poziomie EBITDA skor. (24% wyniku grupy K2 Holding), 17,7mln PLN na poziomie przychodów operacyjnych (24% wyniku grupy) oraz -0,8 mln PLN EBIT (strata, wobec 8,2mln PLN skor. zysku operacyjnego grupy). Mimo wysokiej kontrybucji do przychodów operacyjnych i EBITDA Oktawave pozostawał przez ostatnie 5 lat nierentowny na poziomie skorygowanego zysku operacyjnego ze średnią stratą roczną zbliżoną do 0,5mln PLN.

 

K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 3K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 3

Reklama

 

Ponadto wysoka amortyzacja była kompensowana przez nakłady inwestycyjne co oznaczało brak generowanej gotówki. Nasze prognozy na najbliższe 2-3 lata również zakładały marginalną kontrybucję do przepływów gotówkowych a więc i niewielki wpływ na wycenę DCF oraz wycenę porównawczą opartą na wskaźnikach P/E czy EV/EBIT, (większy na wskaźniku EV/EBITDA). Kwota jaką spółka otrzyma w przypadku pozytywnego zakończenia negocjacji powinna istotnie zwiększyć wartość dla akcjonariuszy K2H.

 

K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 4K2 Holding: w oczekiwaniu na finał negocjacji z Netią. Raport na zlecenie GPW  - 4

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama