Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Indeks technologiczny Nasdaq’a: słabość. Sprawdź najnowszą analizę techniczną - okiem eksperta mBanku

|
selectedselectedselected
Indeks technologiczny Nasdaq’a: słabość. Sprawdź najnowszą analizę techniczną - okiem eksperta mBanku | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wczorajsza cena LOW to 12802.29$, co oznacza, że jest ona niższa niż minima z połowy marca. W praktyce pojawił się nowy niższy dołek, a to nie jest dobra wiadomość dla byków. Wynika to z faktu, że bieżąca seria czarnych świec jest impulsem w kierunku południowym. Tym samym każdy zryw posiadaczy długich pozycji w pierwszej kolejności należy traktować jako korektę i zaproszenie do głębszej przeceny.

Jedyna nadzieja pozostaje w znanym już wsparciu wynikającym ze zniesienia 38.2%. Okolice 12900 punktów już dwa razy zatrzymały „spadająca” cenę. Pytanie, czy zdarzy się to po raz trzeci?

Odpowiedzi może dostarczyć wskaźnik RSI, który dotknął linii 30 punktów, sugerując, że US100 jest już wyprzedany. Problem w tym, że nie wskaże on jak duże będą potencjalne wzrosty. Wcześniej wspomniałem, że w pierwszej kolejności należy oczekiwać korekty, a ta może sięgnąć oporu 14000 punktów lub zielonej strefy znajdującej się 400 punktów wyżej.

Jeżeli pesymizm rozleje się po amerykańskich parkietach, to warto przywołać kolejne niższe wsparcie. To podobnie jak i ww. wskazane jest przez mierzenie kontratakujące, ale o wartości 50%. Znajduje się ono niemal idealnie na cenie 11700 punktów. Kierunek południowy po raz kolejny wspierany jest przez wskaźnik MACD. Dlatego najbliższa 1-2 sesje mogą okazać się kluczowe dla Nasdaq’a.

Reklama

Słabość Nasdaq’a - 1Słabość Nasdaq’a - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama