Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Elektrotim: kluczowy kontrakt na perymetrię na granicy z Białorusią

|
selectedselectedselected
Elektrotim: kluczowy kontrakt na perymetrię na granicy z Białorusią  | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kluczowy kontrakt to obecnie pozyskana w marcu’22 umowa na zaprojektowanie i wybudowanie bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej (202 km) o wartości 279 mln PLN (pierwotnie 270 mln PLN, wartość wzrosła po aneksie z września). Bariera elektroniczna to m.in. kamery, czujniki ruchu, kable detekcyjne, transmisyjne i zasilające oraz centrum nadzoru. Na stronie gov.pl dostępna jest szeroka wersja umowy (oraz aneks z sierpnia).

Zobacz także: Elektrotim SA - akcje i notowania: podsumowanie konferencji wynikowej

 

 

Według pierwotnej wersji bariera elektroniczna miała zostać ukończona w ciągu 90 dni po ukończeniu bariery fizycznej (60 dni na budowę + 30 dni na kalibrację), ale aneks z połowy sierpnia wydłużył czas prac Elektrotimu na 120 dni (90 dni na budowę). Jeżeli liczyć od końca września (jak wynika z oświadczenia przedstawiciela rządu, z końcem września - link - zakończono formalnie budowę bariery fizycznej) to prace zakończyć miały się według harmonogramu z końcem stycznia’23. Według informacji przekazywanych przez Elektrotim na konferencji wynikowej na początku maja trwała już tylko weryfikacja wykonanych wcześniej prac na krótkim fragmencie ostatniego odcinka (został on zalany wodą z roztopów, prace wykonane były już jesienią).

Reklama

 

Elektrotim: kluczowy kontrakt na perymetrię na granicy z Białorusią  - 1Elektrotim: kluczowy kontrakt na perymetrię na granicy z Białorusią  - 1

 

Po 3Q’22 szacowaliśmy, że ujęte w wynikach przychody z kontraktu wynosiły ok 85 mln PLN. Po 4Q’22 spółka podała, że umowa odpowiadała za 44% przychodów jednostkowych w 2022 roku, co daje ok 188 mln PLN. Z takich kalkulacji wynikałoby, że na 2023 pozostało jeszcze do rozpoznania ok. 90 mln PLN (na konferencji wynikowej zarząd przekazał, że sprzedaż z kontraktu w 2023 powinna wynieść „pod 100 mln PLN”).

 

Reklama

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama