Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy połączenie organizacji WWE i UFC to dobry pomysł? – sytuacja finansowa i opinia Wall Street

|
selectedselectedselected
Czy połączenie organizacji WWE i UFC to dobry pomysł? – sytuacja finansowa i opinia Wall Street | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W poniedziałek (3.04) Endeavor Group Holdings ogłosił połączenie dwóch marek rozrywkowych – World Wrestling Entertainment (WWE) i Ultimate Fighting Championship (UFC) – w jedną nową spółkę o wartości 21,4 mld USD. Połączenie ma na celu stworzenie potężnej firmy w branży rozrywki. Będzie ona działać pod nową nazwą i z większą siłą negocjacyjną. Może to umożliwić zdobycie nowych kontraktów sponsorskich oraz pozycji na platformach streamingowych. Czy inwestycja w to przejęcie jest opłacalna?

 

 

Kilka słów o Endeavor Group i WWE

Endeavor Group to firma działająca w branży rozrywkowej i sportowej, oferująca szeroki zakres usług, w tym doradztwo inwestycyjne, marketing, zarządzanie talentami, produkcję treści medialnych, dystrybucję treści, a także organizację i produkcję wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Endeavor Group jest właścicielem takich marek jak: UFC, Professional Bull Riders, Miss Universe, a także agencji talentów, w tym WME i IMG.

Reklama

World Wrestling Entertainment (WWE) to podobnie jak Endeavor amerykańska spółka rozrywkowa, która specjalizuje się w organizowaniu i promowaniu profesjonalnych walk wrestlingowych oraz produkcji programów telewizyjnych i filmów związanych z tą dziedziną. WWE organizuje cykliczne wydarzenia: WrestleMania, SummerSlam czy Royal Rumble, które przyciągają tysiące fanów z całego świata. Oprócz walk wrestlingowych WWE oferuje również: widowiska teatralne, skecze kabaretowe czy programy o charakterze dokumentalnym.

 

Komunikat o połączeniu oraz sytuacja finansowa spółek

Spółki postanowiły połączyć siły, aby stworzyć nową firmę, której nazwy jeszcze nie znamy, w której Endeavor będzie posiadał kontrolny pakiet 51 proc. udziałów, a dotychczasowi akcjonariusze WWE 49 proc. Transakcja ma zostać zakończona w drugiej połowie 2023 r. i ma na celu m.in. wzbogacić portfolio marki. Nowa firma ma być notowana na NYSE pod symbolem tickera TKO i będzie kierowana przez CEO Endeavor – Ari Emanuela.

Obecnie marże zysku netto obu spółek za rok 2022 wynoszą: 6,1 proc. (Endeavor) oraz 15,1 proc. (WWE), przy średniej dla sektora rozrywkowego na poziomie 0,87 proc. Podkreśla to, jak skutecznie spółki te są konkurencyjne. Wydaje się, że połączenie pozwoli jeszcze bardziej wykorzystać potencjał do generowania zysków oraz zwiększyć rentowność. 

Na kolejny duży plus należy wskazać wieloletnią zdolność obu spółek do generowania dodatnich przepływów pieniężnych ze swojej działalności, co nie jest oczywiste, jeśli chodzi o branżę rozrywkową, której spółki często zmagają się z problemem przemijającej popularności. Z tego też względu wydaje się, że połączenie może szczególnie wzmocnić i tak już silną pozycję na rynku rozrywkowym obu podmiotów.

 

Co sądzi Wall Street o cenie akcji World Wrestling Entertainment?

Reklama

Po ogłoszeniu stworzenia nowego podmiotu akcje WWE wzrosły o ponad 13 proc. Jak podaje portal Market Screener, spółka posiada 9 rekomendacji wydanych przed ogłoszeniem i przeważnie są to rekomendacje kupna. Średnia cena docelowa jest wyznaczona na poziomie 106 USD, czyli o 9 proc. wyżej od ostatniej ceny zamknięcia. Najwyższa cena docelowa znajduje się na poziomie 111 USD, a najniższa wynosi 100 USD.

 

Czy połączenie organizacji WWE i UFC to dobry pomysł? – sytuacja finansowa i opinia Wall Street - 1Czy połączenie organizacji WWE i UFC to dobry pomysł? – sytuacja finansowa i opinia Wall Street - 1

Źródło: Conotoxia MT5, WWE, Daily

 

Grzegorz Dróżdż, Analityk Rynków Finansowych Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Reklama

Nota prawna Conotoxia Ltd.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Cinkciarz.pl null

Cinkciarz.pl

Portale finansowe Cinkciarz.pl i Conotoxia.com udostępniają usługi wielowalutowe, w tym: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności, karty wielowalutowe, pożyczki w wielu walutach oraz usługi inwestycyjne (Invest.Cinkciarz.pl). Dostawcami usług dla biznesowych oraz indywidualnych użytkowników portali są spółki należące do grupy Conotoxia Holding. Ich biura znajdują się w Zielonej Górze, Warszawie, Chicago i Limassol.


Reklama
Reklama