Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy masz akcje Ferro? Zobacz co rekomendują znani eksperci!

|
selectedselectedselected
Czy masz akcje Ferro? Zobacz co rekomendują znani eksperci! | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Podtrzymujemy nasze rekomendacje dla Spółki – długoterminową fundamentalną Trzymaj i krótkoterminową relatywną Niedoważaj. Oczekiwaliśmy spadku wyników operacyjnych w ujęciu r/r w I kw. 2023 i to się zmaterializowało, choć są one nieco lepsze od naszych założeń.

Zobac także: Najważniejsze czynniki ryzyka oraz katalizatory wzrostu dla spółki giełdowej Ferro – opracowanie Domu Maklerskiego BOŚ

 

Utrzymuje się niekorzystne otoczenie rynkowe, co potwierdzają spadające przychody Grupy w I kw. 2023 (-19% r/r), najmocniej w Polsce i na Węgrzech (> -30% r/r). Najsłabiej zachowuje się segment źródeł ciepła, lepiej armatury sanitarnej, a najmniejszym spadkiem przychodów r/r cieszy się segment armatury instalacyjnej. Zyski Grupy w I kw. 2023 były wspierane korzystną sytuacją na rynku surowców i frachtu (istotny spadek cen).

Ferro: rekomendowane działanie. Raport na zlecenie GPW - 1Ferro: rekomendowane działanie. Raport na zlecenie GPW - 1

W horyzoncie kolejnych kilku kwartałów spodziewamy się presji na sprzedaż i kontynuacji wspierania marż od strony kosztowej. Według Zarządu w kolejnych miesiącach wpływ na wyniki Grupy będą miały (i) osłabione nastroje konsumenckie, (ii) pogorszenie koniunktury na rynku budowlano-montażowym, (iii) niepewność w zakresie źródeł ciepła, w szczególności kotłów gazowych, (iv) wysoki poziom zatowarowania niektórych kanałów dystrybucji, w tym po wysokich kosztach, (v) uruchomienie centrum logistycznego w Rumunii oraz systemu ERP (przejściowy wpływ na przychody, okresowo niższa rotacja kapitału obrotowego), (vi) wysoki poziom stóp procentowych, (vii) wahania kursów walut, szczególnie USD i EUR wobec zł (negatywny wpływ osłabienia złotego na marżę), (viii) programy socjalne mogące przełożyć się na wzrost popytu na materiały budowlane, wykończeniowe, źródła ciepła (np. Bezpieczny Kredyt 2%, Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze).

Reklama

Ferro: rekomendowane działanie. Raport na zlecenie GPW - 2Ferro: rekomendowane działanie. Raport na zlecenie GPW - 2

 

Ostatnie wydarzenia

  1. Skonsolidowany raport za I poł. 2022: 20 września
  2. Skonsolidowany raport za III kw. 2022: 18 listopada
  3. Skonsolidowany raport za 2022: 30 marca
  4. Skonsolidowany raport za I kw. 2023: 29 maja

 

Najbliższe wydarzenia

  1. Skonsolidowany raport za I poł. 2023: 27 września
  2. Skonsolidowany raport za III kw. 2023: 28 listopada
  3. Uruchomienie centrum logistycznego w Rumunii: I poł. 2023

Ferro: rekomendowane działanie. Raport na zlecenie GPW - 3Ferro: rekomendowane działanie. Raport na zlecenie GPW - 3

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama