Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ciemne chmury nad amerykańskimi indeksami. Ile jeszcze mogą potrwać spadki na S&P500 i Dow Jones?

|
selectedselectedselected
Ciemne chmury nad amerykańskimi indeksami. Ile jeszcze mogą potrwać spadki na S&P500 i Dow Jones? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Korekta spadkowa rozpoczęta na początku września trwa nadal. W dniu wczorajszym główne indeksy amerykańskie pogłębiały spadki o ok. 2%. Przed rozpoczęciem sesji w USA popatrzmy na wykresy S&P500 oraz Dow Jones jakie scenariusze są możliwe w najbliższym czasie.

URL Artykułu

S&P500 testuje wsparcie

Notowania indeksu 500 spółek o największej kapitalizacji znajdują się obecnie w okolicach 3230 i testują poziom wsparcia. Aby mówić o zakończeniu korekty popyt musi wybić lokalną linię trendu spadkowego. Do tego czasu scenariusz spadkowy jest bardziej prawdopodobny. Po odreagowaniu wczorajszych spadków możliwe dalsze osuwanie się indeksu S&P500. Sensownym poziomem obrony jest zakończenie korekty w formie zygzaka w okolicach 3150. Tam przypada równość korekt AB=CD. Tam również znajduje się poziom, na który cena reagowała w przeszłości.

 Wykres 1. Notowania indeksu S&P500, interwał dzienny – Źródło: stooq.plWykres 1. Notowania indeksu S&P500, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania indeksu S&P500, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Możliwa formacja RGR na Dow Jones?

Na wykresie indeksu Dow Jones można dopatrzeć się formacji odwrócenia trendu głowy z ramionami (RGR). Wcześniej doszło również do wybicia linii trendu wzrostowego i ruch powrotny zakończony pin barem w dn. 16.09.2020. Od tego dnia trwa kolejna fala wyprzedaży na indeksie, która być może przybiera formę prawego ramienia formacji RGR. Zasięg formacji to wysokość „głowy”. Czyli odmierzając od wsparcia, które jest wybijane, dawałoby to zasięg spadków w okolice 8560. Dalsze wzrosty możliwe po wybiciu linii trendu podobnie jak w przypadku S&P. Rynek musi pokazać siłę, aby można było uwierzyć w dalsze wzrosty.

Reklama

 Wykres 2. Notowania indeksu Dow Jones, interwał dzienny – Źródło: stooq.plWykres 2. Notowania indeksu Dow Jones, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Notowania indeksu Dow Jones, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Kalista

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku.
Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.


Reklama
Reklama