Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Amerykańskie obligacje skarbowe: zieleń na giełdach

|
selectedselectedselected
Amerykańskie obligacje skarbowe: zieleń na giełdach | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po trzech spadkowych sesjach amerykańskie obligacje skarbowe zyskały na wycenie we wtorek. Krzywa UST obniżyła się na prawie całej długości, w tym na głównych węzłach o 2, 6 i 7 pb. do odpowiednio 4,53% (2Y), 3,76% (10Y) i 3,83% (30Y). Jednocześnie rosły amerykańskie indeksy giełdowe.

W tle wypowiadała się Loretta Mester z FOMC. Mówiła o możliwych ryzykach recesji w amerykańskiej gospodarce, ale przede wszystkim podkreślała priorytet sprowadzenia inflacji z powrotem do celu. Poza Mester z FOMC wypowiadał się także Esther George. Mówił o nagromadzonych oszczędnościach gosp. dom. i rynku pracy, bez wyraźnych wskazówek odnośnie stóp procentowych.

Obligacje: Spokojny wtorek na rynkach bazowych, zieleń na giełdach - 1Obligacje: Spokojny wtorek na rynkach bazowych, zieleń na giełdach - 1

Wobec skromnego kalendarza makro zmiany w Europie były znacznie mniejszej skali oraz niejednokierunkowe. Dochodowość na większości tenorów państw członkowskich unii walutowej zmalała, ale krótkie końce odnotowały wyraźną przewagę zieleni. Niemiecka krzywa podniosła się o 3 pb. na krótkim końcu (2Y), a na pozostałych tenorach pozostała bez zmian, finalnie zamykając dzień na 2,10% (2Y), 1,98% (10Y), 1,90% (30Y). Więcej zmienności możemy na tym rynku spodziewać się dziś w ramach pozycjonowania pod odczyty PMI oraz w reakcji na nie.

Reklama

 

Dług zyskuje po danych z przemysłu i rynku pracy

Krzywa SPW obniżyła się wczoraj na całej długości w ruchu wypłaszczającym. Na głównych węzłach zmiany wyniosły -16, -12 i -10 pb. do odpowiednio 7,10% (2Y), 7,21% (5Y) i 6,89% (10Y). Pod koniec sesji miała miejsce realizacja zysków, która ograniczyła większy impuls spadkowy we wcześniejszej części dnia. W tym samym czasie krzywa IRS PLN przesunęła się jeszcze mocniej (śr. -21 pb.). Inwestorzy nie wierzą w siłę przetargową trzech jastrzębich członków RPP, a dodatkowo wczorajsze dane zwiększają prawdopodobieństwo zakończenia cyklu podwyżek przez NBP.

Obligacje: Spokojny wtorek na rynkach bazowych, zieleń na giełdach - 2Obligacje: Spokojny wtorek na rynkach bazowych, zieleń na giełdach - 2

Oczekujemy, że dzisiaj papiery mogą dalej zyskiwać w pierwszej części dnia wraz z słabymi publikacjami ze strefy euro oraz z krajowej gospodarki. Po południu w obliczu minutes Fed nie wykluczamy jednak lekkiej korekty cen.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama