Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Pepco tąpnęły. Giełda w Warszawie zaliczyła znaczącą przecenę

|
selectedselectedselected

Za nami kolejna sesja bez większych zmian na światowych rynkach akcji. Inwestorzy przyswajają jeszcze liczne wydarzenia z dwóch ubiegłych tygodni takich jak dane makroekonomiczne odnośnie inflacji w USA albo posiedzenia banków centralnych. 

Akcje Pepco tąpnęły. Giełda w Warszawie zaliczyła znaczącą przecenę
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W poniedziałek mieliśmy natomiast do czynienia z pustym kalendarium ekonomicznym, co nie sprzyjało zwiększeniu zmienności. W obliczu skróconego tygodnia handlu przed Świętami, inwestorzy mogą więc chcieć utrzymać dotychczasowe zyski z I kwartału na rynkach akcji.

____Baranowicz - akcje - Tickmill____

Krajowy indeks blue chipów prezentował się niestety relatywnie słabo na tle parkietów w Europie. WIG20 zanotował prawie 1,5% wyprzedaż będąc jednym z gorszych indeksów na Starym Kontynencie. Na zachowaniu największych spółek ciążył ponownie sektor konsumencki (Pepco -6,9%, Allegro -3,5%, LPP -1,6%), ale także Budimex (-6,7%) oraz KGHM (-6,3%). Można to wiązać z informacjami o zwiększeniu lub otwarciu krótkich pozycji na Allegro, Budimex i LPP, które pojawiły się w trakcie sesji z rejestru krótkiej sprzedaży KNF. W przypadku KGHM inwestorzy reagowali na informacje o dużych odpisach dokonanych w wynikach za 4Q’23, które będą opublikowane w środę. Z drugiej strony rynku najmocniej zachowywały się akcje Kęt (+1,4%) oraz CD Projekt (+0,35%), w przypadku których inwestorzy oczekują na wyniki, odpowiednio za 1Q’24 (we wtorek) oraz 4Q’23 (w środe).

 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Reklama

Lekka realizacja zysków w trakcie amerykańskiej sesji, przy mieszanych notowaniach azjatyckich indeksów dziś rano mogą wskazywać na utrzymującą się presję na korektę na krajowym rynku akcji. WIG20 ponownie oddalił się w dół od poziomu 2 400 pkt., nie wykluczony więc może być kolejny test wsparcia przy 2 300 pkt., które było dwukrotnie bronione w marcu. Na szczęście warto zauważyć, że zdecydowanie lepiej radzą sobie indeksy mWIG40 oraz sWIG80, które konsolidują się jedynie przy swoich tegorocznych maksimach. W połączeniu z utrzymującym się mocnym złotym, może to wskazywać, na korekcyjny charakter ruchu na WIG20, w ramach dłuższego trendu wzrostowego.

Kalendarz publikacji makroekonomicznych w ostatnim tygodniu marca jest relatywnie pusty. Najistotniejsze wydają się prezentowane w piątek 29 marca marcowe dane o inflacji bazowej PCE ze Stanów Zjednoczonych, która według konsensusu analityków podobnie jak w styczniu wyniosła 2,8% r/r. W piątek poznamy także wstępny odczyt marcowej inflacji CPI z Polski, która wg konsensus mogła spowolnić do +2,3% r/r vs 2,8% r/r w lutym.

 

Zobacz także: Spółki z WIG20 pod presją – zagranica gra na spadek kursów akcji

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama