Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW

|
selectedselectedselected
Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka pierwszy raz w tym roku pozytywnie zaskoczyła wynikami (3Q’22). W istotnie większy sposób niż zakładaliśmy kontrybuował w tym okresie kontrakt na budowę bariery elektronicznej na granicy z Białorusią. Spółka zaksięgowała także 4 mln PLN waloryzacji na kontraktach. Outlook zarządu na 4Q’22 na konferencji wynikowej był optymistyczny. Czynniki te wpływają na podniesienie naszych założeń na 2022 rok oraz wzrost wyceny. Jednocześnie spółce nie udało się pozyskać kontraktu na budowę bariery elektronicznej na granicy z Kaliningradem, co stawia większe wyzwania w celu zapełnienia portfela na lata 2023-24. Obecną cenę docelową wyznaczamy na poziomie 8,17 PLN, co implikuje zalecenie Akumuluj.

Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 1Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 1

 

W 3Q’22 spółce udało się przełamać negatywną serię raportowania rozczarowujących wyników (która rozpoczęła się w 3Q’21). Zdecydowały o tym wysokie przychody, będące konsekwencję większego od naszych oczekiwań ujęcia przychodów z kontraktu na granicy z Białorusią. Elektrotim ujął także w wynikach uzyskanie waloryzacji kontraktów. Poprawę pozycji gotówkowej w 3Q’22 wiążemy głownie z szybszym przyrostem zobowiązań handlowych nad należnościami (4Q’22 może być bardziej wymagający płynnościowo).

Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 2Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 2

Reklama

 

Wyniki w 4Q’22 będą zdeterminowane postępem prace i rozpoznawaną rentownością na kontrakcie na barierze na granicy z Białorusią. Kontrakt prawdopodobnie zakończy się w okolicy połowy 1Q’23, ale biorąc pod uwagę prawdopodobnie późny termin raportowania wyników za 4Q’22 (końcówka kwietnia), spółka już w 4Q’22 powinna rozpoznać docelową marżę na kontrakcie (szacujemy, że w 3Q’22 było to ok 10%).

Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 3Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 3

 

Po 3Q’22 backlog spółki wynosił 711 mln PLN, bez kontraktu na granicy jest to ok. 500 mln PLN, z czego większość przypada na 2023 rok (szacujemy, że ok 350 mln PLN). Spółce nie udało się pozyskać zlecenia budowę bariery elektronicznej na granicy z Kaliningradem, w co w listopadzie dość mocno wierzyli inwestorzy. W przetargu wybrany został dużo mniejszy Telbud. Na dziś brakuje jeszcze informacji o finalnym podpisaniu umowy.

Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 4Akcje Elektrotim SA (ELEKTROTI).: raport analityczny na zlecenie GPW - 4

Reklama

 

Podtrzymujemy, że średnim/długim terminie spółka może być beneficjentem wzrostu nakładów na sieci energetyczne oraz obszar wojskowy (referencje i posiadane certyfikaty). Bieżąca kapitalizacja Elektrotimu to 72 mln PLN. Gotówka netto na koniec 3Q’22 wynosiła 27 mln PLN. Jednocześnie spółka w ostatnich latach miała duże problemy z ustabilizowaniem wyników. W okresie 2017-21 trzykrotnie odnotowała stratę netto, a wynik wahał się od -15 do +17 mln PLN (średnia za ostatnie 5 lat: 0 mln PLN, za ostatnie 10 lat: 4 mln PLN). Sprawnej realizacji długoterminowej strategii nie sprzyja także dość rozdrobniona struktura akcjonariatu.

 

 

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama