Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie

|
selectedselectedselected
Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Przychody w 2Q’22 wyniosły 76,5 mln PLN (-2% r/r), powyżej naszych oczekiwań.
  • Rentowność brutto ze sprzedaży (6,3%) była wyraźnie niższa r/r i poniżej naszych założeń.
  • Spółka zwraca uwagę na wzrost kosztów oraz głęboki spadek przychodów w cenach stałych biorąc pod uwagę CPI/PPI. Spółka prowadzi działania w celu rewaloryzacji kontraktów, ale nie przyniosły one na koniec czerwca finalnych rezultatów. Spółka znacząco ograniczyła liczbę mniejszych kontraktów w 1H’22, w związku z mobilizacją zasobów do kontraktu na barierę elektroniczna na granicy z Białorusią.
  • Znaczący spadek rentowności r/r nastąpił w każdym segmencie.

 

  • Na poziomie jednostkowym segment Instalacji miał w 2Q’22 24,4 mln PLN przychodów i 2,2% marży brutto ze sprzedaży (w 1Q’22 -8% przy 14 mln PLN . Wracamy na niego uwagę, ponieważ księgowany jest tu kontrakt na granicy z Białorusią. Od 24 marca spółka miała 60 dni na wykonanie projektu (13,5 mln PLN). Jak wynika z informacji prasowych w czerwcu były też już prowadzone prace budowlane, więc spółka zaksięgowała co najmniej kilkanaście mln PLN w 2Q’22 z kontraktu w tym segmencie.
  • Koszty SG&A były minimalnie wyższe r/r.
  • Wpływ salda pozostałej działalności operacyjnej był lekko pozytywny w 2Q’22 (+1,2 mln PLN).
  • EBITDA w 2Q’22 wyniosła 0,8 mln PLN (vs 5,5 mln PLN rok temu). Wynik był słabszy od naszych założeń (spodziewaliśmy się 2,0 mln PLN i nie zakładaliśmy dodatniego wpływu salda pozostałej działalności operacyjnej).
  • Saldo finansowe z lekko dodatnim wpływem na poziomie +0,3 mln PLN.
  • Zysk netto w 2Q’22 ukształtował się na poziomie 0,7 mln PLN (słabiej r/r, powyżej naszych założeń tylko dzięki ujęciu „ujemnego” podatku dochodowego).
  • Przepływy z działalności operacyjnej wyniosły +11,8 mln PLN w 2Q’22. Zwracamy uwagę m.in. na wzrost pozycji zaliczki na dostawy do poziomu 34,6 mln PLN (vs 8,3 mln PLN po 1Q’22). W 2Q’22 spółka otrzymała zaliczkę na kontrakt na granicy (15% wartości brutto od czego musiał zostać odprowadzony VAT).
  • Na koniec okresu spółka miała 18 mln PLN gotówki netto.
  • Backlog: 648 mln PLN (vs 598 mln PLN po 1Q’22 oraz 313 mln PLN po 2Q’21).

Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 1Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 1

Podsumowując wyniki spółki za 2Q’22 były poniżej naszych oczekiwań na poziomie EBITDA, natomiast wynik netto został wsparty przez „ujemny” podatek dochodowy. To kolejny kwartał (czwarty z rzędu), w którym spółka zaprezentowała wyniki poniżej naszych założeń. Zarząd zwraca uwagę na wzrost kosztów oraz głęboki spadek przychodów w cenach stałych biorąc pod uwagę CPI/PPI. Spółka znacząco ograniczyła liczbę mniejszych kontraktów w 1H’22, w związku z mobilizacją zasobów do największego kontraktu w historii, który jest realizowany głównie w 2H’22 (bariera elektroniczna na granicy z Białorusią za 279 mln PLN). Poprawę pozycji gotówkowej w 2Q’22 wiążemy głownie z otrzymaną zaliczką na wspomniany kontrakt. Ze względu na skalę kontraktu wyniki w 2H’22 będą zdeterminowane postępem prac na nim i rozpoznawaną rentownością (wyniki 2Q’22 w segmencie Instalacji były nadal słabe).

Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 2Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 2

Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 3Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 3

Reklama

Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 4Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 4

Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 5Akcje Elektrotim, GPW: wyniki finansowe za ostatnie okresy - omówienie  - 5

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama