Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Dino Polska tąpnęły. Notowania spółki straciły wczoraj ponad 3%

|
selectedselectedselected

Środowa sesja w Europie nie należała do najciekawszych, Stoxx600, DAX czy FTSE 100 jedynie marginalnie odchylały się od poziomów otwarcia. Dość solidnie rosły natomiast CAC40 (+0,62%) i IBEX (+1,65%). W pierwszym przypadku była to zasługa spółek energetycznych (Schneider Electric, Total Energies) i BNP Paribas, w drugim przede wszystkim Inditexu (+7,74%), który wyznaczył nowy rekord.

Akcje Dino Polska tąpnęły. Notowania spółki straciły wczoraj ponad 3%
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wzrosty cen banków i spółek odzieżowych w Europie powinny oznaczać rewelacyjny dzień w Warszawie, natomiast wczoraj nie do końca się to sprawdziło. mWIG40 wzrósł o 0,63%, a sWIG80 o 0,62%, ale WIG20 spadł o 0,69%. Przy wysokich obrotach sprzedawane było PKO (-0,98%), ale przede wszystkim 3,35% traciło Dino, spore ujemne kontrybucje do głównego indeksu wnosiły też PZU (-1,48%), Pekao (-1,07%) i PGE (-2,43%).

 

 

S&P500 spadło o 1,09%, a NASDAQ o 0,54%. Dna wciąż nie może znaleźć Tesla (-4,54%), ale dziwaczne zachowanie po wtorkowych danych po inflacji odreagował też Intel (-4,44%), czy AMD (-3,93%). Broadcom tracił 2,63%, nVIDIA 1,12%. Zmienność spółek półprzewodnikowych jest olbrzymia, branża ewidentnie znalazła się w fazie ścierających się poglądów inwestorów w temacie „bańka czy nie”.

 

Reklama

W czwartek rano spada większość indeksów azjatyckich. Po wczorajszym wybiciu na najwyższe poziomy od kwietnia ub. r. spadają ceny miedzi. Kontrakty futures nie pozostawiają jednak złudzeń, że pozostajemy w hossie, te na amerykańskie indeksy rosną, a na europejskie sugerują otwarcie lekko powyżej poziomów neutralnych. Dzień przyniesie ważne dane z USA – sprzedaż detaliczną, która potwierdzi lub zaprzeczy pogorszeniu koniunktury za oceanem, a także (lub przede wszystkim) PPI. Inflacja producencka ma wzrosnąć z 0,9% r/r do 1,1% r/r, wyższy odczyt byłby testem tego, jak daleko rynek jest w stanie lekceważyć kolejny sygnał o tym, że przebieg cyklu luzowania polityki pieniężnej w USA może być potencjalnie bardzo powolny.

 

Zobacz także: Krytyczny błąd Warrena Buffetta. Przez niego stracił okazję na miliardy USD

 

Nota prawna

 


 

Reklama

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama