Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje CI Games poszybowały w górę. Notowania Microsoftu na "plusie" w oczekiwaniu na wyniki

|
selectedselectedselected
Akcje CI Games poszybowały w górę. Notowania Microsoftu na "plusie" w oczekiwaniu na wyniki | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W oczekiwaniu na posiedzenia banków centralnych europejskie rynki w środę ponownie nie były w stanie wykrzesać z siebie znaczącego ruchu w którąkolwiek ze stron. Reakcja na poprawę nastrojów w Azji była bardzo ograniczona – po starcie w okolicy poziomów neutralnych widzieliśmy zamknięcia na niemal identycznych poziomach. Lekko rosły FTSE100 (+0,17%), DAX (+0,13%), FTSE MiB (+0,20%) czy Stoxx 600 (+0,48%), ale traciły IBEX (-0,25%) oraz CAC40 (-0,16%). Kurs EURUSD próbował lekko korygować wtorkowe spadki w godzinach porannych, ale w dalszej części dnia wyznaczał nowe minima w okolicy 1,1025.

WIG20 wzrósł o 0,37%, mWIG40 o 0,32%, a sWIG80 spadł o 0,18%. Po wyznaczeniu szczytów na sWIG80 zapanował marazm, duże i średnie spółki też wydają się dochodzić do punktu, w którym do dalszych wzrostów potrzebny im będzie kolejny impuls. W środę spadała większość komponentów WIG20, ale równoważyły to wzrostu KGHM (+5,13%) oraz PZU (+3,63%). Wśród średnich korygował się Benefit (-3,36%), który po praktycznie nieprzerwanych wzrostach z ostatnich 3 miesięcy wart jest już niemal trzy razy więcej niż przed rokiem i wyrósł na jeden z najbardziej cenotwórczych komponentów mWIG, ale jego przecenę kompensowało dobre zachowanie Tauronu (+2,25%) i Budimexu (+1,47%). O 9,56% drożało CI Games.

 

S&P500 wzrosło o 0,28%, NASDAQ o 0,61%, sesję wzrostowych sesji z rzędu do dwunastu wydłużył także DJIA, choć w jego przypadku zwyżka była marginalna (+0,08%). Przed wynikami dość wyraźnie drożał Microsoft (+1,70%), korygowały się banki. Opublikowany po zakończeniu dnia raport spółki Billa Gatesa doprowadził jednak do zniżki jej notowań w handlu posesyjnym o 3,70% mimo pobicia prognoz zysków i przychodów w tym kwartale z bezpiecznym marginesem. Jest to przede wszystkim efekt publikacji prognoz przychodów poniżej oczekiwań analityków. Inne czynniki mające zazwyczaj wpływ na odbiór wyników, przede wszystkim dynamika przychodów z Azure (26% r/r) wyglądały bardzo solidnie. Prognoz przychodowych nie podawał Alphabet, co w jego przypadku zaowocowało zwyżką o 5,76% dzięki lepszym od oczekiwań przychodom i zyskom. Wzrost w segmencie usług w chmurze wyniósł 28% r/r, drugi kwartał z rzędu był on też zyskowny. Lepsze od oczekiwań były przychody z reklam na Youtube.

Reklama

 

W godzinach porannych koryguje się większość rynków azjatyckich, choć pozytywnie wyróżnia się Sensex. Kontrakty futures ponownie sugerują otwarcie w Europie w okolicach zera, wydaje się, że pod presją będzie znajdował się dziś NASDAQ. Przyjęty 19 proc. przeceną w handlu posesyjnym raport Snap może ciążyć dziś Meta Platforms, które opublikuje wyniki po zamknięciu. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie dziś oczywiście posiedzenie FOMC i następująca po nim konferencja. Podwyżka stóp o 25 pb wydaje się przesądzona, rynek przypisuje 20% prawdopodobieństwa kolejnej we wrześniu. Wydaje nam się, że na koniec dnia wartość ta może okazać się wyższa, spodziewamy się braku zmian w retoryce J. Powell’a, dostrzeżenia spadku inflacji, ale też zaznaczenia solidnych danych makro i ryzyk jej stabilizacji powyżej celu Fed. A te rosną – od początku miesiąca ceny surowców wzrosły koszykowo już o niemal 8%.

Zobacz także: Przed nami najważniejsze rynkowe wydarzenie tych wakacji - Kurs dolara zyskuje

 

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama