Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Action: Perspektywy Spółki w ocenie prezesa

|
selectedselectedselected
Action: Perspektywy Spółki w ocenie prezesa | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiaj, prezes Action Piotr Bieliński przedstawił perspektywy Spółki dla Gazety Giełdy Parkiet.

  • Action nie wyklucza szybszej spłaty rat układowych, aczkolwiek ostateczna decyzja będzie pochodną opinii firm ubezpieczeniowych, gdyż Action będzie musiał zwiększyć zobowiązania.
  • Jest mało prawdopodobne, by Action wchodził co kwartał na jedną z platform e-commerce, skoro Allegro zapewnia o wiele bardziej dopracowane rozwiązania niż konkurenci.
  • Spółka chce wrócić do wypłaty dywidendy po całkowitej spłacie zobowiązań układowych. Już udało się jej się spłacić 50% ich wartości.
  • Liczba klientów Spółki z branży e-commerce w Polsce i za granicą przekracza 600.
  • Action spodziewa się spowolnienia gospodarczego w ciągu następnych 2 lat i zakłada, że będzie ono testem dla przedsiębiorstw; wg prezesa Action jest dobrze przygotowany na nadchodzące trudne czasy.

Action: Perspektywy Spółki w ocenie prezesa - 1Action: Perspektywy Spółki w ocenie prezesa - 1

Oczekiwany wpływ: Neutralny, informacja zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami. Mimo wejścia na nowe platformy e-commerce Spółka utrzymała założoną ścieżkę wzrostu przychodów rzędu 5-10% r/r w 2022, czego dowodzą miesięczne dane.

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama