Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy trend wzrostowy narodowej waluty do amerykańskiego dolara uległ zmianie, czy to tylko chwilowa korekta na notowaniach USD/PLN?

|
selectedselectedselected
Czy trend wzrostowy narodowej waluty do amerykańskiego dolara uległ zmianie, czy to tylko chwilowa korekta na notowaniach USD/PLN? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wiosną 2020 roku poziom 4.10 był ważnym wsparciem. Obecnie wartość ta w żaden sposób nie wpłynęła na umacniającego się PLN. Raczej nie można tego wytłumaczyć długością poprzedniego impulsu, gdyż w analogicznym przypadku rok temu był on znacznie dłuższy.

Pytanie, czy 15 groszowe spadki są podstawą do rozważania, czy trend uległ zmianie

Jeżeli porównamy bieżącą serię czarnych świec z największą korektą w trendzie opisanym zieloną linią, to okazuje się, że wykazują one duże podobieństwo. Narzędzie, które to potwierdza, to kierunkowe mierzenie Fibonacciego o wartości 100%, znajdujące się na poziomie 4.05. Od tygodnia minima dziennych świec znajdują się właśnie w tym miejscu. Sugeruje to, że jesteśmy świadkami tworzenia się fazy akumulacji w wersji mini. Dowodem na słuszność takiego założenia będzie wyjście powyżej czerwonej linii 4.10.

Wskaźnik MACD oscyluje blisko zera, ale nadal pozostaje w zakresie dodatnich wartości

Dobrze to wróży dla trendu wzrostowego, choć nadrzędne znaczenie ma ruch ceny. W przypadku przełamania wsparcia 4.05 należy liczyć się z dalszym procesem umocnienia polskiej waluty w stronę równej ceny 4.00.

Ta niebieska strefa sięga daleko w przeszłość i będzie miała duże znaczenie dla wszystkich uczestników rynku.

PLN po decyzji RPP - 1PLN po decyzji RPP - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama