Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cena pszenicy bije kolejne rekordy! Dlaczego notowania surowca drożeją? Czy pociąg już rzeczywiście odjechał?

|
selectedselectedselected
Cena pszenicy bije kolejne rekordy! Dlaczego notowania surowca drożeją? Czy pociąg już rzeczywiście odjechał? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Notowania pszenicy biją rekordy. Na CBOT kontrakt po raz pierwszy od dziewięciu lat ponownie jest wyceniany ponad 800 centów za buszel. Również drożeje europejska pszenica na Euronext w Paryżu. Za tą trzeba zapłacić ponad 290 euro za tonę. Drożejące ceny to efekt m.in. bardzo niskich zapasów w krajach eksportowych.

 

 

Prognozy pokazują, że mogą się one jeszcze pogłębić na z powodu niższych plonów w USA, Rosji oraz Kanadzie

Również perspektywy przyszłorocznych zbiorów pogarszają się. USDA ocenia obecnie, że odsetek roślin pszenicy ozimej w dobrym i doskonałym stanie jest na poziomie 45 proc. To mniej niż oczekiwania rynkowe. Dodatkowo sucha pogoda spowodowała opóźnienia w zasiewach w Rosji i na Ukrainie. Cały czas popyt utrzymuje się na wysokim poziomie. Arabia Saudyjska zakupiła 1,268 mln ton pszenicy po średniej cenie 337,7 USD za tonę z dostawą w przyszłym roku.

Reklama

 

Ceny rosną na całym świecie. Pszenica bije rekordy notowań!  - 1Ceny rosną na całym świecie. Pszenica bije rekordy notowań!  - 1

 

Ceny rosną we wszystkich krajach co uniemożliwia zmianę dostawcy.

Dla przykładu cena eksportowa w Rosji wynosi obecnie 317 USD za tonę dla dostaw w pierwszej połowie listopada oraz 324 USD dla dostaw w II połowie aktualnego miesiąca. W najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się zmiany trendu na wykresie.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatnie raport trendów bankowych

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


TMS Brokers null

TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER


Reklama
Reklama