Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Tydzień pełen istotnych danych gospodarczych – jak wpłyną one na waluty oraz rynek akcji?

|
selectedselectedselected
Tydzień pełen istotnych danych gospodarczych – jak wpłyną one na waluty oraz rynek akcji?  | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po burzliwym ubiegłym tygodniu ten obecnie się rozpoczynający może okazać się interesujący z punktu widzenia publikacji makroekonomicznych. Mogą one mieć wpływ na poszczególne waluty oraz na rynek akcji.

W Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu inwestorzy mogą uważnie śledzić przemówienia kilku przedstawicieli Fed, w tym wystąpienie przewodniczącego Fed Jerome’a Powella. Wszystko to w celu doszukania się informacji dotyczących cyklu podwyżek stóp procentowych.

Dane o sprzedaży detalicznej mogą wykazać, że wydatki konsumentów wzrosły w kwietniu, podczas gdy dane dotyczące produkcji przemysłowej, indeks NY Empire State Manufacturing i indeks Philadelphia Fed Manufacturing prawdopodobnie wskażą na spowolnienie w sektorze przemysłowym. Dane o rozpoczętych budowach domów, pozwoleniach na budowę, sprzedaży istniejących domów i indeksie rynku mieszkaniowego NAHB prawdopodobnie pokażą, że rynek mieszkaniowy się ochładza. Sezon wyników na Wall Street będzie kontynuowany, a raporty przedstawią główni sprzedawcy detaliczni, w tym Walmart i Home Depot, a także Target, Cisco Systems, Lowe's i Deere.

W Wielkiej Brytanii tymczasem, gdzie funt brytyjski wydaje się pod dużą presją, poznamy wiele interesujących danych. Inflacja konsumencka prawdopodobnie wzrosła w ubiegłym miesiącu do 9,1 proc., co byłoby najwyższym wynikiem od co najmniej 1991 r. Podane zostaną również dane o sprzedaży detalicznej, wydajności pracy i zaufaniu konsumentów Gfk. Inwestorzy będą śledzić poniedziałkowe wysłuchanie raportu Banku Anglii na temat polityki monetarnej przed Komisją Skarbu, w którym weźmie udział gubernator Andrew Bailey.

Reklama

W Europie oczekuje się, że Rosja opublikuje dane o PKB za I kwartał, które pozwolą wstępnie zdiagnozować wpływ wojny z Ukrainą i nałożonych sankcji na rosyjską gospodarkę. Inwestorzy będą również uważnie przyglądać się świeżym wiosennym prognozom Komisji Europejskiej, natomiast protokół z posiedzenia EBC i przemówienie prezes Christine Lagarde w Darmstadt w Niemczech mogą dostarczyć dalszych wskazówek na temat planów banku centralnego dotyczących walki z inflacją. W centrum uwagi znajdą się również drugie szacunki dotyczące wzrostu PKB w strefie euro i ostateczne dane dotyczące CPI.

 

 

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80,77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Daniel Kostecki

Daniel Kostecki

Główny Analityk Rynków CMC Markets Polska - waluty, indeksy, surowce. Prywatnie inwestuję przez instrumenty z GPW oraz kontrakty CFD. Członek rady nadzorczej w GAMING FACTORY S.A.


Reklama
Reklama