Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja poznaliśmy dane z Europy (PPI i stopa bezrobocia) oraz ze Stanów (finalny odczyt zamówień w przemyśle oraz dane z rynku pracy JOLTS).

Dziś rano niemiecki Destatis opublikował dane o niemieckiej wymianie handlowej w marcu, które pokazały silniejszy niż oczekiwano spadek eksportu i zaskoczenie w górę importem. Przed nami z kolei finalne indeksy PMI za kwiecień (mniejsze fajerwerki) oraz decyzja FOMC nt. stóp procentowych (większe). Rynek spodziewa się ruchu w górę o 50 pb., ale z punktu widzenia inwestorów ciekawsza jest ocena gospodarki przez FOMC oraz sugestie na temat planowanej ścieżki stóp oraz zmian bilansu Fed.

Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP - 1Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP - 1

Nachylenie SPW także niżej

W poniedziałek SPW traciły na wycenie na całej długości krzywej wraz z towarzyszącymi temu podobnymi zmianami na rynku amerykańskim, prowadząc ostatecznie do wypłaszczenia krzywej SPW. Na głównych węzłach (2Y, 5Y, 10Y) krzywa podniosła się o odpowiednio 7, 5 i 3 pb., do 6,67%, 6,90% i 6,45%. We wtorek notowania PLN IRS obniżyły się, także obniżając nachylenie tej krzywej (-1,26 p.p.) ponownie w kierunku historycznych minimów (-1,30 p.p.).

Reklama

Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP - 2Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP - 2

Dziś spodziewamy się przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz jutrzejszą konferencję RPP. Według nas ta ostatnia powinna przynieść wzrost stóp o 100 pb. po zaskoczeniu kwietniowymi danymi CPI z Polski. Zwyżki dochodowości SPW może być limitowane przez antycypowane przez nas zachowanie rynków bazowych.

 

Kalendarz publikacji makroekonomicznych

Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP - 3Biuletyn ekonomiczny: Nadchodzą przeceny krajowego długu w oczekiwaniu na decyzję FOMC oraz RPP - 3

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama