Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Warszawski WIG20 testuje psychologiczną barierę. To nie koniec spadków?

|
selectedselectedselected

Indeksy na Starym Kontynencie zanotowały wczoraj pozytywną sesję i indeks DAX wzrósł o 0,31% i oscylował wokół psychologicznego poziomu 18000 pkt., a francuski CAC40 zyskał 0,65%. 

Warszawski WIG20 testuje psychologiczną barierę. To nie koniec spektakularnych spadków?
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Poznaliśmy także optymistyczne dane z niemieckiej gospodarki, gdzie Indeks instytutu ZEW za marzec wyniósł 31,7 pkt. przy prognozie na poziomie 20,5 pkt. Obrazuje on nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech. Był to najwyższy odczyt w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Indeks największych polskich spółek stracił 0,64% i testował wsparcie na psychologicznym poziomie 2300 pkt., czemu towarzyszyły obroty na poziomie 1,28 mld PLN. Tylko pięć spółek zakończyło dzień zyskownie, a liderami wzrostów były PGE (0,92%) i DNP (0,59%). Na drugim końcu spektrum uplasowało się CPS (-3,04%) oraz LPP (-2,54%). Lepiej zachowywała się druga i trzecia linia spółek i indeks mWIG40 zyskał 0,39%, a indeks sWIG80 wzrósł 0,21%.

We wtorek mogliśmy obserwować korektę rentowności po mocnych wzrostach w ubiegłym tygodniu. Rentowności dziesięcioletnich obligacji rządu Stanów Zjednoczonych obniżyły się do 4,29, a rentowności analogicznych papierów rządu polskiego obniżyły się do 5,49%.

 

Reklama

warszawski wig20 testuje psychologiczna bariere to nie koniec spadkow grafika numer 1warszawski wig20 testuje psychologiczna bariere to nie koniec spadkow grafika numer 1

 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Globalnie, uwaga rynku skupiona będzie na środowej decyzji Rezerwy Federalnej. Ko nsensus rynkowy zakłada, że stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie (5,25-5,50%), a pierwsza obniżka za oceanem wyceniana jest przez rynek w czerwcu/lipcu. Na przestrzeni ostatnich tygodni rynek mocno ograniczył oczekiwania, co do skali łagodzenia polityki pieniężnej w USA w tym roku. O ile jeszcze w styczniu prognozowanych było około sześciu obniżek (każda po 25 pb), obecnie są to jedynie trzy takie ruchy w 2024 roku. 

Lokalnie, o 10:00 poznamy serię danych z polskiej gospodarki za luty. Konsensus analityków oczekuje, że ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły o 8,70% r/r, a produkcja przemysłowa wzrosła o 2,40% r/r (poprzednio 1,60%). W kontekście rynku pracy analitycy oczekują, że dynamika wynagrodzeń nadal zostanie wysoka, jednak spowolni do 11,30% z 12,80 w ujęciu rocznym. Oczekiwany jest także spadek zatrudnienia o 0,20% r/r, tak jak miesiąc wcześniej.

 

Zobacz także: Prezes Glapiński przed Trybunał Stanu? Dokumenty są już gotowe!

Reklama

 

 

warszawski wig20 testuje psychologiczna bariere to nie koniec spadkow grafika numer 2warszawski wig20 testuje psychologiczna bariere to nie koniec spadkow grafika numer 2

 

 


Reklama

 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama