Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Selena FM (SELENAFM): Prognoza wyników na 1Q 2022 roku

|
selectedselectedselected
Selena FM (SELENAFM): Prognoza wyników na 1Q 2022 roku | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Prognoza wyników na 1Q 2022- kwartał z wysokim wzrostem cen produktów i poprawą marży bez większego wpływu rynku rosyjskiego. Podwyższamy założenia na 1Q’22 i obniżamy na dalszą część roku (neutralne).

W 1Q’22 oczekujemy ok. 7% r/r wzrostu przychodów ze sprzedaży, co będzie wynikać gł. z podwyżek cen produktów. Indeks chemii budowlanej w tym okresie wzrósł o 15,7% r/r, a spadek wolumenów szacujemy na ponad -5% r/r. Będzie to kwartał bez większego wpływu rynku rosyjskiego. Z pewnością wolumenowy spadek sprzedaży od 2Q’22 będzie większy. Po stronie marży brutto oczekujemy poprawy rentowności w związku z systematycznymi podwyżkami cen produktów do ok. 30%, choć cały czas występuje presja surowcowa, która może się nasilić po dużej niestabilności ropy naftowej w marcukwietniu’22. W 1Q’22 ceny MDI wzrosły o +38% r/r, a polioli o +5% r/r.

Zwracamy uwagę, że zarówno 4Q jak i 1Q nie mają dużego wpływu na wyniki roczne spółki. Ok. 60% rocznej sprzedaży i jeszcze większą część wyników spółka realizuje w 2-3Q, które będą obciążone brakiem sprzedaży do Rosji. Wg naszych szacunków stanowiła ona nawet 20% przychodów, choć spółka nie ma tam aktywów produkcyjnych. Sprzedaż była realizowana gł. z polski i wg ESPI z 13.04.22 została wygaszona.

Dn. 13.04.2022 spółka poinformowała, że w związku z zaprzestaniem od lutego 2022 roku dostaw towarów z Polski na terytorium Federacji Rosyjskiej, w wyniku testu na utratę wartości udziałów zarząd zidentyfikował konieczność dokonania dodatkowego odpisu aktualizującego w kwocie 6,8 mln PLN z tytułu utraty wartości udziałów w jednostce w 100% zależnej, tj. Selena Vostok. Z uwagi na dużą niepewność co do dalszego przebiegu wydarzeń na Ukrainie, trudno jest przewidzieć wpływ kryzysu na działalność spółki w przyszłości. Zarząd analizuje dostępne informacje i podejmuje starania, aby wraz z rozwojem wydarzeń w miarę możliwości minimalizować ich wpływ na działalność Grupy Selena.

Reklama

Komentarz BDM: Neutralny. W ostatniej rekomendacji z 07.09.2021 Selena FM Kupuj 44,3 PLN/akcję nasze podejście do wyników zarówno 2021 jak i 2022 roku było b. konserwatywne w obliczu dużego wzrostu kosztów surowcowych. Podejście to dawało miejsce na pozytywne zaskoczenia przy obserwowanym mocnym popycie na materiały budowlane i dużej dywersyfikacji geograficznej…, gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie i gospodarcza izolacja Rosji. Szacujemy, że spółka lokowała w Rosji ok. 20% swojej sprzedaży. Tym samym obniżamy nasze założenia na 2-4Q’22 z ryzykiem dalszej korekty w dół. Niemniej przy całkiem udanym 1Q’22, gdzie podnieśliśmy prognozy, nasze całoroczne założenia nie uległy większym zmianom. Najbliższe spotkanie z zarządem w środę 4 maja o 12:00 na MS Teams. Wyniki za cały 2021 rok poznamy 02.05.2022. Po wynikach rocznych zaktualizujemy naszą rekomendację.

Selena FM (SELENAFM): Prognoza wyników na 1Q 2022 roku - 1Selena FM (SELENAFM): Prognoza wyników na 1Q 2022 roku - 1

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama